• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

 Du iš trijų darbuotojų Lietuvoje dirba ne pagal įgytą specialybę. Daugiausia tokių tarp teisininkų, ekonomikos bei finansų specialistų, taip pat baigusių humanitarinius mokslus. Tokias išvadas pateikia specialistų paieškos portalas cvmarket.lt

 Du iš trijų darbuotojų Lietuvoje dirba ne pagal įgytą specialybę. Daugiausia tokių tarp teisininkų, ekonomikos bei finansų specialistų, taip pat baigusių humanitarinius mokslus. Tokias išvadas pateikia specialistų paieškos portalas cvmarket.lt

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

"Po vidurinės - visi keliai atviri. Dar ir dabar taip sakoma abiturientams, - teigia cvmarket.lt atstovė Raimonda Tatarėlytė, - tačiau, kaip rodo mūsų gaunami gyvenimo aprašymai bei pačių dirbančiųjų atsiliepimai, kai kurie šių kelių, deja, baigiasi akligatviu. Šiandien akivaizdu, kad pasirenkama profesija turi ne tik patikti ar atitikti vyraujančią madą, tačiau ir būti perspektyvi darbo rinkoje. Ir ne dabar, o tuomet kai mokslai bus baigti.“

REKLAMA

„Šiuo metu net 66 proc. darbingų asmenų Lietuvoje teigia, kad dirba ne pagal įgytą profesiją. Anot ieškančiųjų darbo, dažniausia to priežastis - darbo pagal specialybę gauti neįmanoma arba jis pernelyg prastai apmokamas. Jei šie trukdžiai būtų pašalinti, daugiau nei pusė nedirbančiųjų pagal profesiją, nubrauktų dulkes nuo diplomo, - sako R.Tatarėlytė, - Tačiau turime ir nemažai žmonių, kurie prie savo specialybės grįžti nebenori: pamatė, kad rinkdamiesi užsiėmimą, iš kurio pragyvens, apsiriko, rado įdomesnį darbą ir pan. 14 proc. teigia, kad nedirba pagal diplomą ir to nenorėtų, dar 19 proc., nors ir dirba tai, ko išmoko aukštojoje ar profesinėje, mielai to atsisakytų arba jau ieško su diplomu nesusijusio užsiėmimo. Likę 15 proc. dirba pagal specialybę ir yra tuo visiškai patenkinti.“

REKLAMA
REKLAMA

Kaip rodo cvmarket.lt darbo paieškos duomenų bazės įrašai, tarp labiausiai nusivylusių savo profesija yra baigę humanitarinius mokslus: filologai, istorikai, politologai ir pan. Tik 16,4 proc. įgijusių tokį išsilavinimą ir toliau ieško darbo pagal specialybę. Kiti dažniausiai renkasi vadybininko, pardavimų konsultanto, klientų aptarnavimo specialisto darbą. Kai kurie mato save apskaitininko, laiškininko ar net darbininko vietoje. Pastebėtina, kad filologai, istorikai dažniau bando pretenduoti į žurnalisto, o politologai - į viešųjų ryšių atstovo pareigas. Įdomu ir tai, kad ir ankstesnis darbas, kurį savo gyvenimo aprašymuose nurodo darbo ieškantys humanitarai, tik 14,2 proc. atvejų buvo susijęs su jų įgytu diplomu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Humanitarus vejasi teisininkai. Nors tik kiek daugiau nei ketvirtadalis savo CV rašo iki šiol dirbę su specialybe susijusį darbą ar bent atlikę tokią praktiką, tačiau vilties ir vėl įsidarbinti juristu ar teisininku nepraranda kiek daugiau - beveik 33 proc. - ieškančių darbo. Tarp tų, kurie didelių vilčių į diplomą nededa, populiariausios klientų aptarnavimo ar pardavimų specialisto pozicijos. Baigę teisę, ypač vyresni, jaučiasi pakankamai kompetentingi užimti ir aukštesnius postus: plėtros, marketingo vadovo. Tačiau yra tokių, kurie tenkintųsi ir vairuotojo ar slaugytojos pareigomis.

REKLAMA

„Daugiau iš savo diplomo tikisi finansų, ekonomikos ir apskaitos specialistai. Nurodančių, kad vis tiek ieško darbo pagal profesiją priskaičiuojame net 52 proc., nors iki šiol pagal specialybę dirbę teigia tik 30,4 proc. finansininkų ir ekonomistų. Darbą su pinigais daugelis jų sutinka iškeisti į pardavėjos, administratoriaus ar pardavimų vadybininko pareigas. Gan gimininga specialybei tikriausiai būtų kai kurių pretendentų norima skolų išieškojimo specialisto pozicija,“

„Gan nemažai „išdavusių“ specialybę ir tarp kūrybinių profesijų atstovų. Įdomu, kad, pvz. fotografas ieško konditerio, o įgiję muzikinį išsilavinimą – seselės, pardavimų vadybininko, rūbų dizaino specialistai – duomenų suvedinėtojo ar pardavėjo darbo. Tai, matyt, susiję ir su didesniu nei kitose srityse kūrybinio darbo ir pajamų už jį nestabilumu,“ - baigia cvmarket.lt specialistė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų