• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Septynių sporto šakų federacijos nusprendė prisiglausti po bendra vėliava ir Europos čempionatus rengti kartu. Berlyne ir Glazge varžysis 68 Lietuvos atletai. Kokių prabų medalių jie gali parvežti namo?

Septynių sporto šakų federacijos nusprendė prisiglausti po bendra vėliava ir Europos čempionatus rengti kartu. Berlyne ir Glazge varžysis 68 Lietuvos atletai. Kokių prabų medalių jie gali parvežti namo?

REKLAMA

Daugiausia lengvaatlečių ir plaukikų

Čempionatai vyks rugpjūčio 2–12 dienomis.

Šešių sporto šakų atstovai rinksis Glazge. Lengvaatlečiai apdovanojimų sieks Berlyne.

Pastarųjų Lietuvos delegacija bus gausiausia. Ją sudarys 27 sportininkai. 13 jų – tokio rango varžybų debiutantai. Pastariesiems, kaip tikisi šalies lengvosios atletikos federacija (LLAF), tai bus puiki patirtis ateičiai.

„Apie medalius nekalbame, bet tikimės gerų rezultatų. Mūsų pagrindinės viltys paskutiniuose startuose pasirodė neblogai. Kalbu apie Andrių Gudžių, Airinę Palšytę, Agnę Šerkšnienę, Simą Bertašių, moterų estafetę 4x400 metrų, ietės metikus“, – tv3.lt vardijo LLAF direktorius Rimantas Mikaitis.

Šiemet vyksiančios varžybos – pirmasis blynas. Toks čempionatas savotiškai konkuruoja su Europos žaidynėmis. Jos 2015-aisiais surengtos Baku, o kitąmet sportininkus sukvies Minske.

REKLAMA
REKLAMA

„Europos žaidynės – dar taip pat pradžia, bandymas. Kol kas, sprendžiant iš to, kas vyko, tokios varžybos nepritraukia stipriausių sportininkų dėmesio. Galbūt tai nėra tas kelias, kuriuo reikėtų eiti? – retoriškai klausė R. Mikaitis. – Kol šiemetinis Europos čempionatas neįvyko, jį vertinti taip pat labai sunku. Išvadas bus galima daryti po varžybų. Vis dėlto dabar 21 amžius, reikia ieškoti naujų formų, galvoti, kaip išlikti konkurencingiems.“

REKLAMA

Glazge pliuškensis 13 vandens sporto šakų atstovų – 11 plaukikų ir dvi šuolininkės į vandenį.

„Apie medalius sunku kalbėti. Vienas ar du apdovanojimai būtų puiku“, – atviravo Lietuvos plaukimo federacijos (LPF) generalinis sekretorius Tomas Pakštys.

LPF didžiausias viltis sieja su Rūta Meilutyte, Danu Rapšiu ir Giedriumi Titeniu.

„Nesu linkęs vertinti to, kad įvairių sporto šakų varžybos vyks vienu metu. Nežinau, ar tai išvis logiška. Kodėl? Jei būtų vienas čempionatas po kito, tada galbūt. Dabar pačiam įdomu pažiūrėti, kaip viskas atrodys“, – kalbėjo T. Pakštys.

REKLAMA
REKLAMA

Tikisi dviratininkų ir irkluotojų medalių

Panašų į plaukikų skaičių deleguos Lietuvos dviračių sporto federacija (LDSF). Ant plento, treko ar BMX „žirgų“ lėks 12 mūsiškių.

„Nors netrūko traumų, esame nusiteikę ryžtingai, kovingai. Visi laukiame medalių, – neslėpė LDSF generalinė sekretorė-direktorė Rasa Ališauskienė. – Daugiausia tikimės iš treko dviratininkių. Vilčių dedame ir į plento atstovus. Galbūt savo potencialą parodys du vaikinai, važiuosiantys BMX.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Viena LDSF vadovių iš trekininkių išskyrė Simoną Krupeckaitę ir Miglę Marozaitę, plentininkų – Ramūną Navardauską, Gediminą Bagdoną, Rasą Leleivytę bei Daivą Tušlaitę. Tarp BMX dviratininkų nebus ilgametės komandos lyderės Vilmos Rimšaitės.

„Ar toks bendras Europos čempionatų projektas pasiteisins, parodys laikas. Mūsų federacijai šįkart buvo ką veikti, nes visų trijų disciplinų varžybos vyks vienu metu“, – neslėpė R. Ališauskienė.

REKLAMA

Į Glazgą skris ir 12-a Lietuvos irkluotojų.

„Visada tikimės ir laukiame medalių. O kad jų galime laimėti, rodo pastarieji metai“, – vertino šalies irklavimo federacijos (LIF) prezidentas Dainius Pavilionis.

Bene didžiausios viltys dedamos į pasaulio čempionę – porinę keturvietę. Daug tikimasi iš į vienvietę grįžusio Mindaugo Griškonio, sparčiai progresuojančio Ievos Adomavičiūtės ir Mildos Valčiukaitės tandemo.

REKLAMA

D. Pavilionis „slaptu ginklu“ įvardijo po motinystės atostogų grįžtančią Liną Šaltytę-Masilionę. Jauna ir perspektyvi Lietuvos pavienė keturvietė.

„Manau, toks bendras Europos čempionatas turi perspektyvų – didesnis žinomumas, matomumas. Yra ir žiūrovui masiškai prieinamų, ir labiau specifinių sporto šakų. Toks formatas – tik į naudą. Bus įdomu stebėti, kuri sporto šaka laimės daugiau medalių, – vertino D. Pavilionis. – Mes, irkluotojai, jokios konkurencijos su Europos žaidynėmis nematome. Pirmosiose net nedalyvavome, nes Baku mums nerado trasos.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Europos žaidynės nublanks?

Glazge varžyboms ruošiasi gimnastai – vilniečiai Agata Vostruchovaitė ir Robertas Tvorogalas, kaunietis Tomas Kuzmickas. Mergina turi kelio problemų.

„Nesame burtininkai, tad nepasakysime, kuris iš vaikinų pasirodys geriau. Jie abu lygiaverčiai, – mano Lietuvos gimnastikos federacijos (LGF) generalinis sekretorius Algimantas Prunskas. – Apie apdovanojimus negalvojome. Sportuosime ir viskas. Gimnastika nėra ta sporto šaka, kuri galėtų iškovoti Lietuvai medalių, nes čia nieko neturime – nei salių, nei įrangos. Apdovanojimai būtų kažkokia nesąmonė.“

REKLAMA

Pasak A. Prunsko, gimnastai bendrų Europos čempionatų dvasios nejaučia – Glazge gyvena netoli sporto salės ir intensyviai ruošiasi savo šakos varžyboms.

Vienintelis Škotijoje Lietuvai atstovausiantis triatlonininkas – ispanas Alberto Casillasas Garcia. Jam Lietuvos triatlono federacija (LTF) kelia tikslą patekti į 30-uką.

„Toks bendras sporto šakų čempionatas – sveikintinas dalykas. Kita vertus, nublaksta kitų metų Europos žaidynės“, – mano LTF prezidentas Dainius Kopūstas.

REKLAMA

Panašios nuomonės ir Lietuvos tautinio olimpinio komiteto vadovė Daina Gudzinevičiūtė: „Apie bendrą čempionatą nieko negaliu komentuoti, nes pernelyg mažai žinau. Čia federacijų reikalas ir su mūsų veikla visiškai nesusiję. Tačiau baiminuosi, kad tokios varžybos gali kirstis su kitąmet Minske vyksiančiomis antrosiomis Europos žaidynėmis“

Varžybų Glazge programoje bus ir golfas. Šios sporto šakos atstovų Lietuva neturės.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų