Moterys, kurių kraujyje yra padidintas kiekis vyriško hormono testosterono, dažniau gimdo berniukus, tvirtina mokslininkai. Šią mintį prieš dešimtmetį iškėlė biologė Valeri Grant, kuri pati augina tris berniukus. Mokslininkė tvirtina, kad gali iš anksto nustatyti būsimo vaiko lytį, rašo laikraštis „The Times“.
Anksčiau buvo tyrinėtas ryšys tarp linkusios dominuoti elnių patelės ir palikuonių lyties. Šią metodiką V.Grant pritaikė žmonėms. Ji sukūrė testą, kuriame moterų buvo klausiama, ar dažnai jos jaučiasi išdidžios, ryžtingos, patenkintos savimi, piktos. Taip pat buvo matuojamas testosterono kiekis kraujyje.
Biologė nustatė, kad tvirtos, pasitikinčios savimi moterys pasižymi didesniu testosterono kiekiu ir dažniau gimdo berniukus. Moterys su mažesniu testosterono kiekiu kraujyje linkusios užjausti, kentėti, būna labiau rūpestingos motinos.
Nors jos tyrimų rezultatai ne kartą buvo skelbiami mokslinėje spaudoje, V.Grant pripažįsta, kad ir po 20 tyrinėjimų metų jos teorija priimama prieštaringai.
V.Grant teoriją nesunku paneigti, radus šios schemos neatitinkančią moterį. Dažniausiai dauguma silpnosios lyties atstovių turi vidutinį ar žemą testosterono lygį kraujyje, todėl gali susilaukti abiejų lyčių vaikų. Be to, šio hormono kiekiui didelę įtaką daro ir išoriniai veiksniai, pavyzdžiui, stresai.