Pasak pranešimo autorių, smūgis Irano branduoliniams ir kariniams objektams gerokai sulėtintų tyrimus branduolinėje sferoje, bet tikrai jų nesustabdytų. „Intelektinės pažangos neįmanoma sustabdyti“, – paaiškino šį pranešimo teiginį atsargos generolas leitenantas Frankas Kearney.
Daugiau kaip 30 ekspertų mano, kad plataus masto karinė operacija prieš Iraną susilpnintų jo vyriausybės pozicijas, bet nenulemtų režimo pasikeitimo. Branduolinio ginklo kūrimo procesas būtų nublokštas į maždaug ketverių metų praeitį, bet tada iraniečiai būtų labai motyvuoti jį vis dėlto sukurti.
Be to, dokumento autoriai įspėja dėl antiamerikietiškų nuotaikų stiprėjimo visose musulmonų šalyse. Anot jų, JAV dalyvavimas tokiame kare sukeltų išpuolių prieš amerikiečius bangą visame pasaulyje. Be to, nors Irano ginkluotosios pajėgos patirtų didelių nuostolių, jos vis dėlto rengtų atpildo operacijas, kurių padarinius labai sunku numatyti.
Kad būtų visiškai nutrauktas Irano branduolinės programos įgyvendinimas arba pakeistas režimas šioje šalyje, prireiktų sausumos kariuomenės įsiveržimo ir bent dalies Irano teritorijos okupacijos. „Turint omenyje Irano dydį, jo gyventojų skaičių ir stiprų nacionalizmą, tokia operacija pareikalautų daugiau išteklių nei jų buvo sunaudota per pastarąjį dešimtmetį Irake ir Afganistane kartu paėmus“, – konstatuoja ekspertai.
Pastaraisiais mėnesiais Izraelis vis atkakliau reikalauja, kad JAV paskelbtų sąlygas, kuriomis Iranas gali būti bombarduojamas.