• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

 Šiandien Lietuvoje jaunųjų krepšininkų kalvių, rodos, apstu, tik spėk rinktis. Tačiau atėjus rugsėjo pradžiai daugelis tėvelių ir vėl susiduria su problema – kurią gi krepšinio mokyklą pasirinkti, jei vaikas dega noru tapti ateities svajonių komandos nariu? Visgi yra pagrindiniai kriterijai, į kuriuos reikėtų atsižvelgti, renkantis krepšinio mokyklą, dėl kurių sutaria tiek krepšinio specialistai, tiek žaidėjai, tiek tėveliai, teigiama pranešime spaudai.

REKLAMA
REKLAMA

Treneris – mokyklos veidas?

„Pirmiausia ir svarbiausia yra treneris“,- nė nedvejodamas svarbiausią kriterijų renkantis krepšinio mokyklą įvardija krepšinio specialistas Rūtenis Paulauskas. Taip pat, pasak R. Paulausko, labai svarbu atkreipti dėmesį ir į krepšinio mokyklos turimą sporto bazę, jos pritaikymą treniruotėms bei sporto salės lokalizaciją, kaip ji visgi yra arti namų, kadangi tiek tėvams, tiek vaikams tai yra svarbu saugumo atžvilgiu.

REKLAMA

Trenerio svarbą, renkantis krepšinio mokyklą vaiko treniruotėms, pripažįsta ir tėveliai. Sostinės krepšinio mokyklos (SKM) auklėtinio Tauro mama Živilė Rimdžiuvienė teigia, kad būtent treneris lėmė jų sprendimą, į kurią krepšinio mokyklą leisti savo sūnų.

„Manau, kad labai svarbus yra tęstinumas, kuomet vaikas, pradėjęs lankyti treniruotes dar darželyje, jas tęsia pas tą patį trenerį ir toje pačioje komandoje, tik jau mokyklinukų grupėje“,- tvirtina Ž. Rimdžiuvienė.

REKLAMA
REKLAMA

Trenerio asmenį, kaip kriterijų, pabrėžia ir iš liepos mėnesį Čekijoje vykusio pasaulio jaunimo (iki 19 metų) čempionato bronzos medalį drauge su komanda iškovojęs ir parsivežęs krepšininkas Denisas Krestininas.

„Svarbiausias kriterijus yra, ko gero, treneriai. Jie perduoda patirtį ir treniruoja jaunus žaidėjus. Aš esu labai dėkingas savo pirmajam treneriui – Rolandui Penikui, nes, manau, jog jeigu ne jis, nebūčiau ten, kur esu dabar. Kai buvau mažas, man tikrai buvo smagu, kai treneris girdavo per treniruotes už kovingumą. Aišku, jis taip pat ir bardavo už nusižengimus, bet juk be to neįmanoma apsieiti“,- savo patirtimi dalinasi žaidėjas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

D. Krestinino teigimu, krepšinio mokykla turi nemažai įtakos vaiko tobulėjimui ir jo pasiekimams krepšinio aikštelėje ateityje, todėl tam, kad vaikas pasiektų maksimalių rezultatų, jis turi dirbti su aukšto lygio treneriais.

„Tačiau taip pat reikia nepamiršti, jog vaikas ir pats turi norėti ir siekti savo užsibrėžtų tikslų”,- priduria krepšininkas.

REKLAMA

Ne tik sportas, bet ir pramogos?

Kiekvienos krepšinio mokyklos politika labai skirtinga – vieni griežtai orientuojasi į kokybę, mažindami naujų auklėtinių skaičių, kiti renkasi krepšinio daugiau kaip būrelio kryptį, treti bando sukurti bendruomenę, ketvirtų siekis sportuoti ir pramogauti.

REKLAMA

„Svarbus pasirinkimo motyvas, mano manymu, yra ir tai, kaip krepšinio mokykla organizuoja savo darbą, kiek dėmesio skiria papildomai veiklai, pavyzdžiui, renginiams, informacijos sklaidai“,- teigia SKM sporto konsultantas R. Paulauskas.

Vis dažniau pasigirstant nusiskundimams dėl mažėjančio bendravimo „gyvai“, tėveliai kitu svarbiu pasirinkimo motyvu įvardija ir mokyklos, kaip neformaliojo ugdymo įstaigos, siekį ne tik suburti savo bendruomenę, bet ir bendruomenės narius įtraukti į mokyklos gyvenimą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Krepšinis yra krepšinis, bet išties juk tai yra ir vaiko laisvalaikis. Todėl ypač džiugina renginiai ir įvairios šventės ne tik vaikams, bet ir auklėtinių tėveliams. Tos pačios mažytės varžybos vaikams galbūt sukelia ne tiek daug azarto ir noro laimėti, kiek džiaugsmo besivaržant su draugais“,- sako SKM auklėtinio Tauro mama.

REKLAMA

Lietuvos U19 rinktinės žaidėjas D. Krestininas tvirtina, kad svarbu, jog vaikui patiktų aplinka. Mat jeigu vaikas jausis jaukiai, pasak D. Krestinino, jis greičiau ir tobulės, be to, daugumai žaidėjų patinka, kai komanda yra kaip viena šeima.

REKLAMA

Atranka – nebe svarbiausias kriterijus?

Vyraujanti nuomonė, kad krepšinio mokykla, vykdanti mažųjų talentų atranką, yra geresnė, dešimtmečiu pasenusi. Mat, R. Paulausko teigimu, atranka iš tiesų tarsi yra ta kartelė, pagal kurią krepšinio mokykla atsirenka pačius gabiausius vaikus.

„Tačiau per pastaruosius dešimtį metų neteko matyti kitokios atrankos kaip tik tam, kad vaikai būtų suskirstyti į grupes pagal pajėgumą. Dabar nebėra tokių mokyklų, kad silpnesni vaikai nebūtų priimami į treniruotes, dabar visi gali mokytis žaisti krepšinį“,- sako R. Paulauskas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tokia permaina krepšinio mokyklose džiaugiasi ir vaikų tėveliai. Pasak Ž. Rimdžiuvienės, šiandien vienas iš svarbiausių motyvų, kuris nulemtų pasirinkimą, būtų ir požiūris į vaiką bei santykiai tarp trenerio ir vaiko.

„Man patinka, kad mokykloje yra vertinami ne tik tie vaikai, kurie yra gabūs ir pirmi, bet lygiai taip pat treneris skiria savo dėmesio ir tiems vaikams, kuriems krepšinis iš tiesų yra tik laisvalaikis“,- nuomone dalinasi SKM auklėtinio Tauro mama Ž. Rimdžiuvienė.

REKLAMA

Namai: arti ar toli?

Sostinės krepšinio mokykla – didžiausia krepšinio mokykla Lietuvoje, nuo įkūrimo pradžios pasirinko ne tik sporto, bet ir pramogų bei bendruomenės kūrimo kryptį.

„Šiandien Sostinės krepšinio mokykla gali pasigirti jau patyrusių trenerių būriu, taip pat puikiai pasirengusiais jaunais treneriais. Be to, mokyklos bazės yra išsidėsčiusios visame mieste, tad tėveliai gali pasirinkti patogią vietą treniruotėms, vaikai lengvai ir patys pasiekia sporto sales. Trečias punktas – mokykla puikiai organizuoja renginius, pasižymi gera vadyba, jaunatviško kolektyvo veržlumu“,- apie SKM išskirtinumą prabyla R. Paulauskas.

REKLAMA

Krepšinio mokyklų sporto bazių pasiekiamumas, buvimas arčiau namų tampa dažna vaikų migravimo tarp krepšinio mokyklų priežastimi. „Kadangi buvo ir arčiau namų, ir patiko jaunas trenerių, kurie visgi yra arčiau vaikų, kolektyvas, tai todėl ir pakeičiau krepšinio mokyklą“,- sako Povilas Vilkas, treniruotes Vilniaus krepšinio mokykloje iškeitęs į SKM.

REKLAMA
REKLAMA

SKM absolvento P. Vilko nuomone, krepšinio mokykla turėtų būti daugiau nei vien krepšinio treniruotės, todėl organizuojama papildoma vaiką ugdanti veikla, kaip kad žygiai ar šventės, kuriose dalyvauja ne tik mokyklos auklėtiniai, bet ir tėveliai, krepšinio mokyklai suteikia patrauklumo.

Technologijų amžius reiklesniems tėveliams siūlo dar vieną alternatyvą, renkant krepšinio mokyklą savo jaunajam krepšininkui – užsukite pasidairyti po mokyklų „pretendenčių“ interneto svetaines, įvertinkite jų turinį, pritaikymą išmaniesiems įrenginiams, informacijos srautą. Juk gera sužinoti apie pergales pirmiems!

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų