„Galbūt jūs patraukėte vyrą savo humoro jausmu, bendra aistra sportui arba mitologijai, jūsų jausmingu balsu. Bet ar galėjote numanyti, kad, be to, jis jumyse ieško savo paties veido?“ – klausia straipsnio autorius.
Prie tokios netikėtos išvados priėjo prancūzų mokslininkai, kurie 100 dalyvių paprašė atrinkti patraukliausiai atrodančių veidų nuotraukas ir iliustracijas, sukurtas kompiuteriu. Du iš penkių vyrų išsirinko moteris su ta pačia plaukų, akių spalva, lūpų, antakių storiu, duobute skruoste, kaip ir pas juos, pasakoja straipsnio autorius.
Po to mokslininkai ištyrė 115 tikrų porų, kurios turi mažiausiai vieną vaiką. Čia taip pat buvo nustatytas tam tikras ryšys: mylintys vienas kitą partneriai su vienodais veido bruožais sudarė daugumą, pabrėžiama straipsnyje.
„Vienu atveju vyrauja bendras panašumas, o ne toks konkretus bruožas kaip žydros akys ar duobutė skruoste“, - tikina tyrimo autorius.
„Trauka, kurią mes jaučiame žmonėms, panašiems į mus, jau buvo įrodyta socialiniame lygmenyje. Mes dažniau susiporuojame su kažkuo iš mūsų socialinio sluoksnio. Taip įvyksta todėl, kad būtent jame lengviausia susipažinti. Tačiau veido, panašaus į mūsų pačių, reikšmingumas niekada nebuvo minimas“, - pažymi tyrėjai.
„Ar moterims, besirenkančioms partnerį, šis dėsnis gali būti pritaikytas?“, - teiravosi žurnalistė.
„Galima numanyti, kad moterys taip pat jaučia trauką panašiems į jų veidams, tačiau minėtasis tyrimas parodo, kad išvaizda turi daugiau reikšmės vyrams, negu moterims: pastarosios daugiau dėmesio skiria asmeniniams vyro bruožams ir socialinei aplinkai“, - atsakė tyrimą atlikusi mokslininkė.