Nemažai dailiosios lyties atstovių neįsivaizduoja savo gyvenimo be aukštakulnių. Tačiau šiuolaikiniame lygių teisių ir galimybių pasaulyje tokią avalynę vis dažniau atranda ir vyrai. Pristatome penkias priežastis, dėl kurių pastarieji nusprendžia pasirinkti šiuos, iš pirmo žvilgsnio nepatogius, batelius.
Smalsumas
Kinijos Huansi regione neseniai baigėsi dvi savaites trukęs aukštakulnių batelių festivalis. Nors renginys buvo skirtas šeimoms, diskriminacijos nepavyko išvengti. Jei vyrams buvo leista lenktyniauti avint aukštakulnius ant aštuonių centimetrų kulniukų, damos turėjo avėti batelius, kurių kulniukai ne mažesnis nei dešimt centimetrų. Tarp varžybų rungčių buvo bėgimas su kliūtimis, ilgos distancijos bėgimas bei bėgimas poromis, kurio metu partneriai turėjo laikytis už rankų.
Daugelis šventėje dalyvavusių vyrų aukštakulnius vedini smalsumo užsiavė pirmą kartą gyvenime. Stebėjusieji bėgimą sakė, kad vyrai judėjimo su aukštakulniais techniką įsisavindavo tiesiog bėgimo takelyje, todėl traumų pavyko išvengti. Organizatoriai teigia, kad nei vienas šventės dalyvis „nepagavo zuikio“, tik kai kurie iš jų prisitrynė nuospaudas.
Moterų teisės
Huansi vykęs festivalis buvo pramoginio pobūdžio, tuo tarpu likus kelioms dienoms iki šio renginio JAV San Luiso Obispo miesto vyrai išėjo į gatvę avėdami aukštakulniais, norėdami atkreipti dėmesį į seksualinės prievartos prieš moteris problemą. Judėjimas „Walk A Mile In Her Shoes“ įkurtas 2001 metais. Demonstracijos dalyviai mano, kad išeidami į gatvę su aukštakulniais jie ne tik atkreipia dėmesį į seksualinės prievartos problemą, bet ir patys simboliškai pabūna dailiosios lyties atstovių vietoje. Judėjimo internetiniame puslapyje netgi galima įsigyti itin didelių dydžių raudonų batelių ant dešimties centimetrų aukščio kulniukų.
Akcijoje dalyvaujantys vyrai su aukštakulniais ne tik vaikšto, bet ir važiuoja riedlentėmis, motociklais ir dviračiais, dažnas aktyvistas į renginį atsiveda žmoną ir vaikus. Nuotraukas iš pastarųjų renginių, vykusių JAV, Kanadoje ir netgi Pietų Korėjoje, galite pamatyti „Walk A Mile In Her Shoes“ internetiniame puslapyje.
Asmeniniai pomėgiai
Kai kurie vyrai mano, kad dokumentuose nurodyta žmogaus lytis jo aprangos stiliui neturi jokios reikšmės. Tarp tokių vyrų yra ir transvestitų, kurie rengiasi taip, kaip ir kuo jaučiasi.
Vis dėlto vyrams, kurių garderobe aukštakulniai užima reikšmingą vietą, kyla šiokių tokių sunkumų: mat parduotuvėse „vyriško“ dydžio batelių neįmanoma surasti, todėl juos tenka pirkti internetu.
Profesinė būtinybė
Kino istorijoje egzistuoja ne vienas ryškus moteriške persirengusio vyro personažas - pradedant Jacku Lemmonu ir Tony Curtisu legendiniame filme „Džiaze tik merginos“, baigiant Dustinu Hoffmanu filme „Tootsie“. Kiekvieno tokioje juostoje vaidinusio aktoriaus žurnalistai būtinai paklausdavo, kur jie gavo reikiamo dydžio aukštakulnius ir, ar sudėtinga buvo su jais vaikščioti.
Beje, kartais aukštakulnius filmavimo aikštelėje turėdavo užsiauti ir vyriškų vaidmenų atlikėjai. Priežastis: aukštas kartu vaidinančių aktorių ūgis. Pavyzdžiui, 178 cm ūgio Danielis Craigas, vaidinęs Džeimsą Bondą filme „Paguodos kvantas“, režisieriams pasirodė esantis „ne itin vyriškas“, kai aktorė Gemma Arterton, kurios ūgis - daugiau nei 170 cm, apsiaudavo aukštakulnius. Todėl filmuojant kai kurias scenas aktoriui pačiam prisiėjo avėti batus su kulniukais.
Tony Curtis'as, Jackas Lemmonas ir Marilyn Monroe filme „Džiaze tik merginos“ . (Scanpix nuotr.)
Kompleksai
Danielis Craigas - ne vienintelis: vyrų, kurie specialiai nešioja batelius su pakulne, norėdami atrodyti aukštesni, nemažai. Būtent jiems dizaineriai kuria batus su kulniukais, išradingai paslepiamais po kelnėmis. Tokių kulniukų aukštis gali siekti ir 7-9 centimetrus.
Manoma, kad „stebuklingus“ batelius su kulniukais dažnai apsiauna Italijos premjeras Silvio Berlusconis. Tokie gandai sklinda ir apie Prancūzijos prezidentą Nicolas Sarkozy. Kalbama, kad jis specialiai renkasi tokią avalynę, kad neatrodytų labai žemas šalia ilgakojės žmonos Carlos Bruni, kuri, beje, prisitaikydama prie vyro ūgio dažnai avi plokščiakalnius batelius. Dėl tos pačios priežasties batus šiek tiek paaukštinta pakulne renkasi ir aktorius Tomas Cruse‘as, kai viešumoje pasirodo su už jį aukštesne žmona Katie Holmes.
Katie Holmes ir Tomas Cruse'as
Nicolas Sarkozy ir Carla Bruni, Scanpix nuotraukos
Taigi, tendencija būtų tokia: kai feminizmu susižavėjusios moterys atsisako aukštakulnių, juos vis dažniau atranda ir įvertina stipriosios lyties atstovai.