• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Temperatūrai lauke nukritus žemiau nulio pasunkėja ir automobilio variklio darbas. Specialistai primena, kad automobilių alyvą reikia keisti laiku, o ypač rekomenduojama tai daryti prieš šalčius.

REKLAMA
REKLAMA

Anot alyva.lt vadovo Martyno Griškos, pakeitus variklio alyvą ne tik labiau tausojamas variklis, tačiau tai padeda ir lengviau jį užvesti.

REKLAMA

„Žema oro temperatūra veikia ne tik metalą, esantį variklyje, tačiau ir jam sutepti skirtą alyvą. Sena alyva yra tirštesnė ir ne tokia efektyvi kaip nauja, tad po šaltos nakties ji sušąla ir užvesti variklį būna sudėtingiau. Nauja alyva geriau tepa variklį šalto užvedimo metu, be to, pasikeitus alyvą sumažėja automobilio degalų sąnaudos“, – aiškina M. Griška.

REKLAMA
REKLAMA

Automobilių variklių alyvą patariama keisti kartu su filtrais kas laikotarpį, kurį rekomenduoja automobilio gamintojas. Senesniems nei 10 metų automobiliams vidutinis alyvos keitimo periodas – kas 10–15 tūkst. kilometrų arba ne rečiau nei kas metus. Be to, visuomet reiktų sekti alyvos lygį variklyje ir jam sumažėjus iki minimalios ribos pripilti iki normos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Specialistas paneigia mitą, kad benzininio ir dyzelinio variklio alyvos yra skirtingos.

„Lengviesiems automobiliams kuriama alyva yra vienoda tiek benzininiams, tiek dyzeliniams varikliams. Jau nuo 2004 metų ACEA klasifikacijos reikalavimai griežtai sujungė prieš tai buvusias atskiras benzininių ir dyzelinių variklių alyvų specifikacijas. Taigi šiandien visos lengvųjų automobilių alyvos, atitinkančios šiuos reikalavimus, privalo būti „universalios“, – sako M. Griška.

Portalo alyva.lt statistika rodo, kad pernai metų rudenį alyvos pardavimas augo 15 proc., palyginti su pavasario sezonu.

Svetainėje alyva.lt lankytojai kviečiami išsirinkti alyvą savo automobiliui, o neradus tinkamos ar nežinant, kuri alyva tinka, galima nemokamai pasikonsultuoti.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų