Didžiosios Britanijos mokslininkai ištyrė 38 to paties amžiaus ir lyties žmonių smegenis. 50 proc. – t.y. 19 tyrimo dalyvių buvo nuolatiniai marihuanos rūkaliai.
Tyrimo metu nustatyta, kad žmonių, kurie ilgą laiką rūko marihuaną, smegenys gamina mažiau dopamino, kuris yra atsakingas už žmonių motyvaciją ir pavyzdinį elgesį. Tačiau mokslininkus rezultatas nustebino.
Rūkantieji tyrimo dalyviai marihuaną pradėjo vartoti ankstyvame amžiuje – 12–18 metų. Jiems visiems buvo pasireiškusi psichozė: tyrimo dalyviai teigė, kad rūkymo metu jie yra patyrę keistų pojūčių, jiems kildavo keistų minčių.
Yra žinoma, kad psichozę sukelia padidintas dopamino kiekis smegenyse. Todėl mokslininkai minėto tyrimo metu tikėjosi gauti priešingus duomenis.
Ankstesni tyrimai yra parodę, kad marihuanos rūkymas daro neigiamą įtaką koordinacijai ir mokymuisi. Ilgamečiai rūkoriai turi didesnį polinkį susirgti šizofrenija.
„Marihuanos rūkymas tikrai padidina šizofrenijos galimybę, kadangi proceso metu stipriai sužadinama dopamino sistema – tas pats nutinka ir šizofrenijos atveju. Tačiau iki šiol nė vienas tyrimas nebuvo atliktas su ilgamečiais marihuanos rūkaliais“, – pabrėžia tyrimo vadovas Michaelas Bloomfieldas iš Londono imperijos koledžo.
Tikimasi, kad tolesni tyrimai leis mokslininkams susieti ir plačiau ištirti ilgamečių marihuanos rūkalių elgsenos ypatumus su psichozės simptomais.