Tėvams pagalvojus apie tokias vaikų „išdaigas“ gali sustoti širdis. Kodėl jie taip elgiasi? Ar yra pernelyg kvaili, kad įvertintų riziką, ar nežinai kodėl įtikėję, jog jiems nieko nenutiks?
Nieko panašaus! Moksliniais tyrimais nustatyta, kad paaugliai itin gerai moka įvertinti riziką, o prieš pasielgdami vienaip ar kitaip net 170 milisekundžių ilgiau svarsto visus „už“ ir „prieš“, nei suaugusieji. Ir netgi yra linkę pervertinti galimas grėsmes.
Paslaptis slypi tame, jog paaugliai labiau linkę pervertinti ir privalumus, kuriuos atneš rizikingas poelgis, - teigia Kornelio universiteto žmogaus raidos mokslo profesorė Valerie F. Reyna. Ši mokslininkė su kolegų grupe tyrinėjo, kodėl paaugliai pasirenka blogus sprendimus ir kaip suaugusiųjų įsikišimas į jų pasirinkimą gali pagelbėti arba pakenkti.
Mokslininkai pastebėjo, jog tuo metu, kai suaugusieji analizuoja rizikingą poelgį ir intuityviai nujaučia grėsmes, paaugliai svarsto ne tik neigiamus, bet ir teigiamus tokio poelgio aspektus.
Kitaip tariant, suaugusiuosius daug labiau veikia išankstinė nuostata ir neigiamas poelgio vertinimas, kai tuo tarpu paaugliai yra pasirengę pažvelgti į situaciją įvairiapusiškiau.