Paklausta, kodėl nepasitikima Generalinės prokuratūros darbu, A. Bilotaitė nurodė, kad pirmoji problema – prokurorai neprivalo asmeniškai padengti valstybei padaryto žalos, viskas šiuo metu padengiama iš biudžeto. Kita problema –asmeninės atsakomybės nebuvimas ir vadovo trūkumas institucijoje.
„Asmeninės atsakomybės nebuvimas, manau, yra viena didžiausių problemų Lietuvoje. Ir tai pakerta pasitikėjimą teisingumu ir Lietuvos teisės sistema. Mūsų prokurorai yra savarankiški ir jie visiškai neatsako Lietuvoje už savo veikimą arba neveikimą. Mes matome ne vieną pavyzdį, kai Generalinė prokuratūra atsisako pradėti iki teisminius tyrimus arba juos vilkina. <...> Matome, kad patiria didžiausią žalą visuomenė, žmonės, kurie nebepasitiki apskritai teisingumu“, - laidoje „Žvilgsnis“ teigė pašnekovė.
Anot Seimo Antikorupcijos komisijos narės, institucijos veikimas priklauso nuo vadovo, kuris nustato kryptis, išreikalauja savo pavaldinių tam tikrų rezultatų. O šiuo metu, kaip matome, prokuratūra yra be vadovo.
„Reikėtų kuo greičiau siekti, kad generalinė prokuratūra turėtų vadovą. Antras dalykas, manau, kad reikėtų įtvirtinti atsakomybę prokurorų, kurie dirba. Ir jeigu jie tyčia žlugdo tam tikrus tyrimus, tyčia veikia arba neveikia, tai jie turėtų už tai atsakyti“, - kalbėjo A. Bilotaitė.
Čia pat A. Bilotaitė pridūrė, kad tai, jog institucija vis dar neturi vadovo, priklauso nuo Seimo, kuris, kaip teigė, pašnekovė, šį karta save diskreditavo.
Tuo tarpu, Generalinės prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus vyriausioji prokurorė Sigita Vasiliauskienė atsisakė komentuoti Generalinės prokuratūros darbą.