• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nuo 2013 m. abitūros egzaminai vyks pagal naujas programas. Ši aktuali tema nuskambės ir parodoje „Mokykla“, o naujas mokymo priemones pristatantys dalyviai padės atsakyti į klausimus: kaip spėti pasirengti egzaminams, kaip mokytis, kokius įgūdžius lavinti norint juos sėkmingai išlaikyti?

REKLAMA
REKLAMA

Likus pusmečiui iki egzaminų, mokyklose jaučiama vis didesnė įtampa ir nerimas. Sunerimę ir abiturientai, ir mokytojai, nes jaučiasi atsakingi už mokinių pasirengimą. „Labiausiai trūksta naujos metodinės medžiagos. Laiko liko visai nebedaug, o egzaminų vertinimo normos atsirado tik šiandien. Be to, niekas neįsivaizduoja kaip tie pokyčiai veiks praktiškai, todėl mokykloje – didelis sąmyšis“, – nelinksmai situaciją vertina Vilniaus Tuskulėnų vidurinės mokyklos lietuvių kalbos mokytoja Diana Builienė.

REKLAMA

Programos "Renkuosi mokyti!" alumnas Tomas Kivaras, Vilniaus Vytauto Didžiojo gimnazijos fizikos mokytojas sako, kad tiek mokytojai, tiek mokiniai yra per mažai informuojami ir informuoti, kaip pasikeis egzaminai 2013 ar 2014 metais. „Pavyzdžiui, gamtos mokslų srityje kalbama apie probleminius klausimus, kurie bus 2013 m. egzaminuose, bet mokytojams suteikiama labai skurdi informacija, kaip tokie klausimai bus formuluojami ir vertinami. Juk visi mes turime daug darbų, o ieškoti tokios informacijos po daugybę švietimo portalų nėra kada. Tuo tarpu abiturientai, manau, gyvena labai gerai: nežinau, kaip jiems tai pavyksta, bet šypsenos iš jų veidų dar neblėsta", – pastebi T. Kivaras.

REKLAMA
REKLAMA

Tuo tarpu abiturientai sako, kad jie toli gražu nėra ramūs. Kaip teigia Klaipėdos Vytauto Didžiojo gimnazijos gimnazistas Martynas Rekštys, jis pats nerimo nejaučia, nes iš anksto ruošėsi laikyti penkis valstybinius brandos egzaminus, bet yra abiturientų, kurie dar labai blaškosi ir nerimauja. „Į egzaminų reformą žiūriu kritiškai, ji per daug skubota, visiems sukėlė daug nepatogumų, juk galima ją buvo atidėti iki 2015 metų. Gaila, bet mokinių nuomonė niekam nerūpi“, – apgailestauja M. Rekštys.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Diskusijos egzaminų tema rengiamos interaktyvioje Žodžių klasėje. Į šias diskusijas kviečiami mokytojai, tėvai, mokyklos administracija – visi, kam rūpi pasiruošimas artėjantiems egzaminams.

Evaldas Bakonis, Nacionalinio egzaminų centro tarybos narys bei UAB „Didakta“ išleistos naujos mokymo priemonės „Visraktis į istorijos egzaminą“ autorius teigia, kad mokantis pagal naujas egzaminų programas prireiks išsamesnių žinių. „Pratusiems įsigilinti į dalykų esmę ir gebantiems ne tik „iškalti“, bet ir pademonstuoti supratimą, bus lengviau. Tiems, kuriems istorija atrodo tik datų, vardų, sąvokų rinkinys, kurį reikia mintinai išmokti, bus sunkiau“, – įsitikinęs E. Bakonis. Jo nuomone, visi iki šiol išleisti leidiniai abiturientams tampa mažai naudingi, nes buvo rengiami pagal senąsias egzaminų programas. „Be to, jie nebuvo veiksmingi, nes buvo vienpusiški. Pateikdavo arba tik reikalingą žinojimui medžiagą – konspektus, arba reikalingą įgūdžiams lavinti medžiagą – užduočių rinkinius. Juose nebuvo aptariamas toks svarbus dalykas kaip mokymasis mokytis egzaminui“, – sako E. Bakonis.

REKLAMA

Naujos mokymo priemonės autoriaus nuomone, pasirengti egzaminui – tai ne tas pats, kas uoliai iškalti pamoką. „Artėjant egzaminams, mokytis kasdien būtina, tačiau to neužtenka. Privalu patikėti savo jėgomis, mokėti tinkamai planuoti laiką ir gebėti įsivertinti kiek tądien gali išmokti naujos medžiagos“, – pastebi E. Bakonis.

Apie pokyčius kalbų, gamtamokslinio ugdymo, socialinio ugdymo egzaminų programose bus kalbama leidyklos „Šviesa“ surengtoje diskusijoje. Pasak „Šviesos“ Komunikacijos projektų vadovės Aušrinės Jakutienės, čia taip pat bus aptariami tinkamiausi mokymosi būdai ir stiliai, abiturientai išgirs patarimų, kaip mokytis, kaip įsiminti, kaip pasiruošti tinkamus užrašus. Specialistai atkreips dėmesį į tai, kad pagalbos ruošiantis egzaminams reikia prašyti ir iš tėvų, artimųjų.

Paroda „Mokykla“ vyks lapkričio 23-25 dienomis Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO. Šiemet joje bus akcentuojamas kūrybingas ugdymas, inovatyvios mokymo koncepcijos, galinčios pakeisti tradicines švietimo programas. Parodoje bus surengti 283 įvairūs renginiai pedagogams, švietimo specialistams, mokiniams, jų tėvams. Parodą organizuoja Lietuvos parodų ir kongresų centras LITEXPO kartu su partneriais – LR švietimo ir mokslo ministerija bei Ugdymo plėtotės centru.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų