• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Darbas namuose gali atrodyti, kaip puikus sprendimas, bandant suderint asmeninį gyvenimą ir karjerą. Kas nenorėtų lanksčių darbo valandų, jokių pašalinių trukdžių, dažnai kylančių kontoroje ir trukdančių susikaupti, bei daugiau laiko skirti šeimai ir artimiesiems? Naujienų portalas BBC pateikia argumentų, kodėl darbas namuose gali būti žalingas.

REKLAMA
REKLAMA

Portalo teigimu, ne kiekvienam darbas namuose yra geriausias variantas siekiant suderint darbą ir asmeninį gyvenimą. Atlikti tyrimai atskleidė, kad žmonės, kurie dirba namuose dirba žymiai ilgiau nei jų kolegos kontoroje. Vis dėlto, kai kuriems žmonėms, kaip parodė tyrimai, virtualus darbas gali padidinti patiriamo streso kiekį.

REKLAMA

„Kai turi daug veiklos darbe ir tuo pačiu metu daug problemų šeimoje, tuomet patiriamas kelis kartus didesnis stresas“, – BBC sakė tokio tyrimo autorius Timothy‘is Goldenas.

Pasak jo, kai šeimoje yra daug problemų išėjimas į kontorą padeda bent laikinai užsimiršti rūpesčius.

Taip pat pastebima, kad jaunesni darbuotojai geriau susidoroja su virtualiu darbu. Pastarieji geriau geba sujungti darbą ir asmeninį gyvenimą negu vyresnioji karta.

REKLAMA
REKLAMA

T. Goldeno pastebėjimu, gebėjimas derinti tiek darbą, tiek asmeninį gyvenimą priklauso ne tik nuo amžiaus.

„Kai kurie žmonės, nesvarbu, kiek jiems metų, apskritai geriau geba derinti šiuos du dalykus“, – kalbėjo tyrimo autorius. Pasak jo, netgi ne visi žmonės, dirbantys kontoroje, geba atskirti asmeninį gyvenimą ir darbe kylančius rūpesčius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kaip teigia BBC, pastaruoju metu ypač aktualu tampa kalbėti, kaip atskirti darbą ir asmeninį gyvenimą, siekiant sumažinti stresą. Darbdaviai rūpinasi, kad darbuotojai, kurie dirba virtualiai, atliktų visus darbus. Tačiau dažnai yra pamirštama, kad darbuotojams taip pat reikia priminti, kada jiems baigti darbus, vien jau dėl to, kad šie nepersidirbtų ir taip taptų tik nedarbingesni.

BBC pasidomėjo, kaip virtualūs darbuotojai bando kovoti su nepersidirbimu. Vienas iš patarimų: turėti atskiras darbo ir poilsio zonas namuose. Taip pat reikia stengtis turėti tam tikrą darbo rutiną. Pavyzdžiui, eiti pietauti tuo pačiu laiku. Be to, galima nusistatyti laiką iki kurio tik galima tikrintis darbinį paštą, pavyzdžiui, iki 8 valandos vakaro.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų