• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pasidalijusios ministrų portfelius valdančiąją daugumą formuojančios partijos ėmėsi skirstytis parlamento komitetų vadovų postus.

REKLAMA
REKLAMA

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) lyderis Andrius Kubilius ketvirtadienį pasibaigus derybų raundui teigė, kad pasiskirsčius ministerijas „daugmaž aiškios ir kitos struktūros - Seimo valdyba ir Seimo komitetai“.

REKLAMA

Konservatorių lyderio teigimu, konkrečiai kieno partijos narys kuriam komitetui vadovaus, nenuspręsta. Šis pasiskirstymas priklausys ir nuo to, kurie naujieji parlamentarai išeis dirbti į Vyriausybę.

Tačiau partijos jau yra pateikusios savo pageidavimų sąrašą.

BNS žiniomis, Liberalų sąjūdis siekia vadovauti Biudžeto ir finansų komitetui, į jį pretenduoja ir konservatoriai. Liberalcentristai pageidauja Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetui. Tačiau pretenzijas į jį pareiškė ir pramogų verslo atstovų sukurta Tautos prisikėlimo partija (TPP).

REKLAMA
REKLAMA

TS-LKD taip pat pretenduoja į Ekonomikos, Europos reikalų, Sveikatos reikalų, Švietimo, mokslo ir kultūros, Užsienio reikalų, Kaimo reikalų komitetų pirmininkus.

TPP akiratyje be Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto dar yra Teisės ir teisėtvarkos bei Valstybės valdymo ir savivaldybių komitetai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Liberalų sąjūdis Kęstutį Glavecką mato Biudžeto ir finansų komiteto pirmininko kėdėje, konservatoriai - Rimantą Dagį.

Be to, liberalsąjūdiečiai norėtų savo atstovą deleguoti į Aplinkos apsaugos, Europos reikalų, Informacinės visuomenės plėtros, Žmogaus teisių komitetų vadovus.

REKLAMA

Liberalų ir centro sąjunga taip pat dairosi į Aplinkos apsaugos, Nacionalinio saugumo ir gynybos, Socialinių reikalų ir darbo, Teisės ir teisėtvarkos bei Valstybės valdymo ir savivaldybių komitetų pirmininkų pareigas.

Pirmadienį Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų, Tautos prisikėlimo partijos, Liberalų sąjūdžio bei Liberalų ir centro sąjungos lyderiai A.Kubilius, Arūnas Valinskas, E.Masiulis ir Artūras Zuokas pasirašė pareiškimą dėl valdančiosios koalicijos kūrimo.

Vyriausiosios rinkimų komisijos preliminariais duomenimis, Tėvynės sąjunga -Lietuvos krikščionys demokratai gali turėti 44 arba 45 vietas Seime, TPP - 16 vietų, Lietuvos liberalų sąjūdis - 11, Liberalų ir centro sąjunga - 8 vietas Seime. Pirminiais duomenimis, keturių partijų koalicija Seime turės mažiausiai 79 parlamentarų balsus iš 141.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų