Klaipėdos uosto prieigose susidūrė tanklaivis ir žvejybinis laivas – į vandenį išsiliejo 5 tūkst. tonų naftos. Laivai jūroje bando rinkti teršalus, tačiau dalis produktų per naktį pasiekė Karklę.
![Poilsiautojai ilsisi pajūryje (nuotr. Fotodiena.lt) 4](https://static3.inspektorius.lt/static.php?v=4.2.6.93&t=cr&s=800x600&m=4&f=/Uploads/UGallery/photos/35/80/30/2f/3580302f606737d2c7f6bc832c641dcb.jpg)
Toks didžiausių Baltijos jūroje vykstančių taršos likvidavimo pratybų scenarijus. Į šias pratybas įsijungė ne tik mūsų, o ir latviai ugniagesiai-gelbėtojai, visų Baltijos šalių laivai.
Naftos produktų į vandenį patenka ir vykdant intensyvią laivybą – neseniai pakrantės buvo nusėtos parafinu, kuris, kaip spėjama, pateko iš mazutą gabenančių laivų. Tokie teršalai pastebimi ir renkami, tačiau Baltijos vandenyse yra ir to, ko plika akimi nematome.
O žydėjimas jautresniems žmonėms gali sukelti alergijas, mat dumbliai išskiria toksinus. Beje, jūros, kurioje vasarą maudomės, švara bent iš dalies galime pasirūpinti kiekvienas – minėti junginiai atsiranda ir nuo plastiko šiukšlių, taip pat su kanalizacijos nuotekomis patenkančia vartojama buitine chemija.
Jūroje yra ir sunkiųjų metalų. Šie kaupiasi moliuskuose, moliuskais minta, pavyzdžiui, invazinės žuvys grundalai, o grundalais – menkės. Tad šios tampa galutine sunkiųjų metalų stotele.
Išsamiau žiūrėkite tv3 reportaže: