Su besikeičiančiu klimatu susijusių gamtinių katastrofų padarinius iki 2015 m. kasmet pajus 375 milijonai žmonių. Tokia išvada padaryta D. Britanijos organizacijos „Oxfam“ atliktoje klimato pokyčių pasekmių žmonijai tyrimo ataskaitoje.
Šis tyrimas remiasi daugiau nei 6000 su klimatu susijusių katastrofų, įvykusių per paskutiniuosius 20 metų, duomenų analize. Remiantis jais buvo bandoma apskaičiuoti, kiek žmonių gali nukentėti dėl galimų potvynių, sausrų ir kitų stichinių nelaimių.
Dokumente, pavadintame „Teisė išlikti“, teigiama, kad pasaulyje šiuo metu dėl stichijų siautėjimo (neįskaitant žemės drebėjimų, ugnikalnių išsiveržimų ir kitų gamtos katastrofų) kenčia apie 252 mln. žmonių.
Tačiau šis skaičius iki 2015 m. kasmet padidės vidutiniškai 54 proc. ir pasieks 375 milijonus, teigiama tyrimo išvadose. „Oxfam“ teigimu, dabartinė humanitarinės pagalbos sistema nepritaikyta tokiems rimtiems iššūkiams, ir jei tarptautinė bendrija klimato kaitos pasekmėms sušvelninti neskirs bent dvigubai daugiau lėšų, nei skiria dabar, su šia problema nepavyks susidoroti.
Dokumente taip pat pabrėžiama, kad pasiturinčios pasaulio šalys kasmet turėtų skirti bent po 50 mlrd. JAV dolerių, kad neturtingoms šalims padėtų prisitaikyti prie gyvenimo besikeičiančio klimato sąlygomis. .