Dauguma plaučių vėžio simptomų išryškėja ligai jau pasiekus vėlyvas stadijas. Tam, kad pirmieji plaučių vėžio simptomai būtų pastebėti kuo anksčiau, svarbu neignoruoti net ir menkiausių savijautos pokyčių, tokių kaip:
-Nuolatinis kosulys, trunkantis tris savaites ar ilgiau;
-Kvėpavimo sutrikimai;
-Dažnai pasikartojančios krūtinės ląstos infekcijos;
-Krūtinės, pečių skausmas;
-Nepaaiškinamas nuovargis, energijos trūkumas;
-Nusilpęs imunitetas.
Šie požymiai ne visada reiškia, kad sergate plaučių vėžiu, tačiau juos pajutus vertėtų kreiptis į šeimos gydytoją, kad būtų atlikti reikalingi tyrimai“, – rašo „Nepasiduokime vėžiui“.
Svarbu žinoti
-Rūkymas – vienas iš pagrindinių plaučių vėžio rizikos veiksnių. Taip pat įtaką ligos atsiradimui gali turėti pasyvus rūkymas, profesiniai ir aplinkos veiksniai, kaip oro užterštumas, radonas ir kitos medžiagos, genetinės priežastys.
-Dažniausiai serga 60–70 metų amžiaus žmonės. Tad labai svarbu pradėti profilaktiškai tikrintis nuo 50–55 metų, siekiant diagnozuoti ligą iki dar pasirodančių pirmųjų simptomų.
-Vėžio gydymo metu ir po jo, labai svarbu išlaikyti stiprų ląstelinį imunitetą – dalyvaujantį organizmo gynyboje nuo vėžinių ląstelių atsinaujinimo! Pastarasis užtikrina atskirų ląstelių vientisumą, apsaugą nuo mutacijų ir agresyviųjų ląstelių, padeda organizmui gintis nuo daugumos ląstelėse parazituojančių sukėlėjų: virusų, bakterijų, grybelių ir kt., taip pat padeda naikinti navikines ląsteles“, – teigiama pranešime.