Klaipėdos universiteto (KU) Senatas vakar trečią kartą šį rudenį atidėjo įmokų už studijas rinkimą iš vyresniųjų kursų studentų, tačiau Vyriausybei nepervedus žadėtų pinigų, gruodžio 1 dieną jaunuoliai turės pradėti mokėti už mokslą.
KU studijų prorektorius Vaidutis Laurėnas teigė, kad, nerinkdama įmokų iš studentų už rudens semestrą, aukštoji mokykla negavo daugiau nei milijono litų. Jo teigimu, jei Vyriausybė iki gruodžio 1-osios neperves universitetui žadėtų lėšų, kitos išeities, kaip tik rinkti įmokas iš studentų, nebus. Kitu atveju tektų visus dėstytojus išleisti nemokamų atostogų, nes mokėti atlyginimų nebūtų iš ko.
Iki lapkričio 15 dienos fakultetuose bus paskelbti studentų sąrašai, kurie Senato nutarimu Vyriausybei nepervedus pinigų privalės gruodžio 1-5 dienomis susimokėti po 520 litų už studijas. Finansų ministerijai į KU sąskaitą pervedus lėšas, studentams sumokėti pinigai bus grąžinti per 15 darbo dienų.
KU studentų sąjungos atstovai, anksčiau teigę, kad pritartų įmokų rinkimui - esą svarbiausia, kad nenutrūktų universiteto darbas, vakar balsavo prieš tokį sprendimą. Jų teigimu, Senato priimtas dokumentas pažeidžia teisės aktus, numatančius, kad tol, kol nežinomi rudens semestro rezultatai, įmokos iš studentų negali būti renkamos.
Vakar KU senatas taip pat patvirtino gerai besimokančio studento kriterijus. Gerai besimokančiais nuspręsta laikyti tuos studentus, kurie neturi akademinių skolų ir kurių akademinių dalykų įvertinimų vidurkis per semestrą yra ne mažesnis nei aštuoni Humanitarinių mokslų, Menų, Pedagogikos, Socialinių mokslų ir Sveikatos fakultetuose, ir ne mažesnis nei septyni Gamtos ir matematikos mokslų, Sveikatos mokslų fakultetuose ir Jūreivystės institute.
Posėdžio metu iškilo diskusija dėl biofizikos studijų programos Sveikatos mokslų fakultete. Esą studijuojantieji šią programą turi krimsti daug sudėtingų tiksliųjų mokslų, todėl siūlyta, kad čia gerai besimokančiais taip pat būtų laikomi septintukininkai. Tačiau studijų prorektorius V. Laurėnas teigė, kad atskirų programų, kuriose galima būtų nuleisti ar pakelti pažymio kartelę, galima rasti kiekviename fakultete, bet "narstyti" atskiras programas būtų neracionalu.
V. Laurėnas akcentavo, kad sprendimas minėtuose trijuose fakultetuose gerai besimokančiais laikyti ne aštuntukininkus, o septintukininkus, universitetui ir taip kainuosiąs 200 tūkst. litų.
Laima Švedaitė