Iki šiol tėvai prašymus pateikdavo konkrečiai įstaigai. Gargžduose ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo programas vykdo mokykla-darželis „Saulutė“, lopšeliai-darželiai „Ąžuoliukas“, „Gintarėlis“, ugdymo centras „Naminukas“. Anot Švietimo skyriaus vedėjo Algirdo Petravičiaus, pakeisti nusistovėjusią tvarką paskatino keletas priežasčių. Visų pirma – tėvų piktnaudžiavimas. Pasitaikydavo atvejų, kai tėvai savo atžalas užregistruodavo keliuose darželiuose, tad būdavo iškreipiama reali situacija, neaiškus būsimų darželinukų skaičius. Be to, anot pašnekovo, ugdymo įstaigų vadovėms tekdavo išgirsti nepagrįstų priekaištų neva jos laukiančiųjų eilę koreguoja pagal savo norus. Dabar viskas bus centralizuota, duomenys kaupiami kompiuterinėje duomenų bazėje. Tėvai, atvykę į Švietimo skyrių (Kvietinių g. 30, Gargždai) ir pateikę prašymą, gaus informaciją apie registracijos patvirtinimą. Jiems bus suteiktas kompiuterinės duomenų bazės vartotojo vardas ir slaptažodis. „Tėvai galės bet kada pažiūrėti internete, kurioje eilės vietoje yra jų atžala“, - paaiškino A. Petravičius.
Registruoti – iškart po gimimo
Pašnekovas informavo, kad prašymai, kaip ir anksčiau, bus registruojami pagal pateikimo datą. Tačiau pirmenybė bus suteikiama tiems, kurie, pavyzdžiui, gauna socialinę pašalpą, yra iš tris ir daugiau vaikų auginančios šeimos bei kt. Prašyme tėvai, jei pageidaus, galės nurodyti konkrečią įstaigą, į kurią nori vesti ateityje savo vaiką. Tačiau tokiu atveju, pasak A. Petravičiaus, gali tekti ilgiau laukti, mat kai kurios įstaigos yra labiau užpildytos, kitos – mažiau. Ilgiausios eilės pastaruoju metu buvo į „Gintarėlį“. „Atsižvelgiant į tai, kad šiuo metu Gargždų darželiuose laisvų vietų beveik nėra, tėvams savo atžalas rekomenduočiau užregistruoti iškart po gimimo“, - teigė Švietimo skyriaus vedėjas. Jis užsiminė, kad nors rajone gimstamumo rodikliai nemažėja (2006 m. gimė 456 vaikai; 2007 m. – 554; 2008 m. – 606; 2009 m. – 609), sunku pasakyti, kiek ateityje bus norinčiųjų lankyti darželius. Mat kai kurie išvyksta gyventi į užsienį, padaugėjo ir atvejų, kai darbus praradę tėvai atsiima vaikus iš įstaigų ir patys prižiūri savo atžalas.
Prisistatyti - iki 2010 m. kovo 31 d.
A. Petravičius akcentavo, kad tie tėvai, globėjai, kurie jau yra pateikę prašymus konkrečioms Gargždų miesto įstaigoms dėl vaikų priėmimo į darželius, priešmokyklinio ugdymo grupes, iki 2010 m. kovo 31 d. privalo atvykti į įstaigą ir patvirtinti pateiktą pageidavimą. Jie taip pat taps kompiuterinės duomenų bazės vartotojais. Tikimasi, kad tėvai nelauks paskutinės dienos, o atvykimo laiką suderins su įstaigos, kuriai yra pateikę prašymą, administracija. Jei iki kovo mėnesio pabaigos jie neatvyks į įstaigą, vaikas iš pageidaujančiųjų lankyti ikimokyklinę įstaigą sąrašo bus išbraukiamas.
Tiems, kurie gyvena netoli uostamiesčio ir savo vaikus pageidauja leisti į Klaipėdos ikimokyklinio ugdymo įstaigas, siuntimus išduoda Savivaldybės administracijos komisija. „Netoli Klaipėdos gyvenantiems žmonėms kitų alternatyvų pasiūlyti neturime, todėl siunčiame jų vaikus į uostamiesčio įstaigas. Jau yra išduoti 58 siuntimai, tačiau Klaipėdos ikimokyklinio ugdymo įstaigas kol kas lanko 14 mūsų rajono vaikų“, - kalbėjo pašnekovas. Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos nustatytą 21,50 Lt mokestį už dieną finansuoja Klaipėdos rajono savivaldybė.
Agnė ADOMAITĖ