Įmonės akcininkai penktadienį patvirtino 4,85 mln. eurų metinės vertės laivo naudojimo ir techninės priežiūros sutarties su „Hoegh LNG Klaipėda“ ir jos partnere „Hoegh LNG Fleet Management“ sąlygas, pranešė „Klaipėdos nafta“.
Įmonė anksčiau skelbė, kad maždaug trečdalį laivo-saugyklos naudojimo kaštų ‒ 4,85 mln. eurų per metus ‒ sudarys fiksuota dalis, apimanti mokestį operatoriui už laivo priežiūrą, įgulos atlygį bei išlaikymo kaštus, neskaitant Lietuvoje taikomų mokesčių.
Tuo metu kintami kaštai, kaip ir iki šiol, priklausys nuo laivo-saugyklos remonto poreikių, išdujinimo apimčių bei su jomis tiesiogiai susijusių apyvartinių taršos leidimų kainos ir kitų dedamųjų.
Pasak „Klaipėdos naftos“, iki šiol operatoriaus paslaugų dalis buvo įskaičiuojama į bendrą laivo-saugyklos nuomos kainą. „Independence“ tapus Lietuvos nuosavybe ir šias paslaugas įsigyjant atskirai, terminalo išlaikymo sąnaudos bus maždaug trečdaliu mažesnės nei pratęsus nuomą dabartinėmis sąlygomis.
Operatorė pasirinkta pasibaigus pernai spalį paskelbtam tarptautiniam konkursui. Sutartyje bus numatyta galimybė su ja pasirašytą sutartį pratęsti dar penkeriems metams, anksčiau skelbė bendrovė.
Skelbiama, kad pirminį konkurso atrankos etapą, be „Hoegh LNG Klaipėdos“, įveikė dar dvi tarptautinės laivybos bendrovės – Norvegijos „Wilhelmsen Ship Management“ ir Japonijos „Mitsui O.S.K. Lines“.
Norvegijoje, Vokietijoje, Lietuvoje, Jungtinėje Karalystėje, JAV, Singapūre, Indonezijoje, Egipte, Kolumbijoje, Brazilijoje ir Filipinuose veikianti „Hoegh LNG“ šiuo metu turi apie 900 darbuotojų ir valdo 13 laivų – 10 SGD laivų su išdujinimo įranga ir 3 SGD dujovežius.
„Klaipėdos nafta“ „Independence“ iš Norvegijos įmonės perims 2024 metų pabaigoje.
„Klaipėdos naftos“ akcininkai 2022-ųjų vasarį pritarė „Independence“ įsigijimui iš „Hoegh LNG“, iš kurios jis nuomojamas nuo 2014 metų, o sutartis baigsis 2024 metų pabaigoje.
„Independence“ išpirkimo kaina yra 153,5 mln. JAV dolerių (be PVM, šios dienos kursu – apie 140,5 mln. eurų). Rinkos reguliuotojo suderinta išpirkimo kaina siekia iki 138,4 mln. eurų (be PVM), ji neturi viršyti 160 mln. eurų (su PVM) – tokią sumą įmonei yra paskolinęs Šiaurės investicijų bankas.