Paaiškėjo savaitgalį iš tarptautinio kelto į ligoninę Klaipėdoje išvežtų 9 keleivių būklė. Visi jie į gydymo įstaigą buvo išgabenti, kai kelto įgulai sukėlė įtarimų, ar nėra užsikrėtę koronavirusu. Medikai šiandien paskelbė – situacija nėra tokia grėsminga, kaip atrodė – visi keleiviai sveiki. Tačiau aiškėja kita problema. Klaipėdos ligoninėse senka dezinfekcinis skystis, medicininės kaukės, specialūs chalatai bei akiniai. O jų rezervų, pasak ligoninių vadovų, jie neturi. Dėl to ypač nerimauja uostamiesčio vaikų ligoninės personalas.
„Situacija nėra labai gera. Jeigu žinot, ministerija išdalino priemones Klaipėdos tiktai trims pagrindinėms ligoninėms. Iš rezervų vaikų ligoninei nedavė, nors mes esame šiai dienai vienintelė visoje Lietuvoje vaikų ligoninė ir mes apaugos priemonių iš rezervo nesame gavę nieko. Savo jėgom tiktai krapštomės ir priemonių yra tiek, kiek yra – labai nedaug“, – sako vaikų ligoninės vyr. gydytojas Virginijus Žalimas.
Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga aiškina, esą visos apsaugos priemonės yra skiriamos toms pagrindinėms penkioms šalyje ligoninėms, kurios dirba su galimai koronavirusu užsikrėtusiais asmenimis. O kitos gydymo įstaigos neva turi būti bendruomeniškos ir papildomų resursų neprašyti.
„Aš irgi norėčiau turėt viską – ir priemonių, ir galbūt darbuotojus visus aprengti, bet jų realiai nėra rinkoje. Tai duodama yra tam, kas iš tikrųjų dirba su pacientais, kas veža, kas tikrina, tiems šiandien priemonių netrūksta, jie jas turi, reguliariai gauna iš rezervo ir toliau mes jas ieškom rinkoje ir perkam“, – pasakoja sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.
Tokie ministro pareiškimai glumina tiesiogiai su galimai užsikrėtusiais koronavirusu žmonėmis dirbančius medikus. Net tos uostamiesčio ligoninės, į kurią vežami galimai užsikrėtę gyventojai, vadovas sako, kad viskas, ką jie gauna iš Vilniaus, yra pažadai.
„Rezervų mes apsaugos priemonių neturime didelių. Todėl va čia gali iškilti problema ateityje, jei pacientų daugės. Kol kas informaciją teikiame, kalba yra, bet rezultatų šiandieną mes dar neturime“, – teigia vyriausiasis gydytojas Vinsas Janušonis.
O kol kas, kaip ir Kauno klinikos, taip ir Klaipėdos universitetinė ligoninė, siuvasi sau kaukes ir rezervą kaupia iš turimų priemonių. Juk nepaliksi pacientų likimo valiai – gūžteli pečiais.
„Mes ir patys kaukes siuvamės ir žiūrim dėl dezinfekavimų kai kurių, sakykim, akinių ir kitų dalykų. Esamoj situacijoj kol kas darbas vyksta normaliai, bet aš kalbu apie ateitį, jei būtų dideli labai srautai“, – kalbėjo V. Janušonis.
Uostamiesčio ligoninių vadovai sako, kad jiems trūksta ne tik priemonių, bet ir darbo rankų. Todėl pagalbos ranką tiesia Klaipėdos universitetas. Sveikatos priežiūrą studijuojantys paskutinių kursų studentai planuoja išvargusius medikus pavaduoti.
„Studentai nebus metami į pačias karščiausias šiuo metu vietas, kur susiduriama tiesiogiai su infekcija, bet reikia pagalbos kituose skyriuose, nes perkeliant ir darbą organizuojant ir Klaipėdos universitetinėj ligoninėj, kur, kaip matote, skaičiai dideli iš kiekvieno kelto po keliolika žmonių atvežama ir patys medikai serga ir turi mažų veikų. Tai sudėtinga situacija“, – sako Klaipėdos universiteto rektorius Artūras Razbadauskas.
O pacientai toliau plaukia. Pirmadienį uostamiestyje į ligoninę pats iš prisišvartavusio tarptautinio kelto atvyko karščiuojantis keleivis. Jis tiriamas – užsikrėtė koronavirusu ar ne.