„Dėl ekologinės nelaimės Liepojoje, kuomet į jūrą išsiliejo didelis kiekis teršalų, REKOMENDUOJAME susilaikyti nuo maudynių Baltijos jūroje! Šiuo metu paimti mėginiai vandens kokybei nustatyti, gavę rezultatus, nedelsiant informuosime! “, – feisbuke nurodo gelbėtojai.
Tuo metu Palangos gelbėtojai tokių rekomendacijų nepateikia. Šiems gelbėtojams vadovaujantis Jonas Pirožnikas naujienų portalui LRT sakė saviveikla neužsiimantis, nes tokias rekomendacijas turi pateikti savivaldybė.
„Kol kas negavome jokios informacijos iš savivaldybės ir saviveikla neužsiiminėjame“, – teigė jis.
Vis dėlto šiuo metu ir taip maudytis Klaipėdoje ir Palangoje bet kokiu atveju negalima – dėl bangavimo iškelta raudona vėliava.
Aplinkos apsaugos agentūra: pavojaus Lietuvos pajūriui nėra
Liepojoje sekmadienį įvykus avarijai nuotekų valykloje ir į Baltijos jūrą išsiliejus teršalams, pavojaus Lietuvos pajūriui nėra, sako Aplinkos apsaugos agentūros vadovė Milda Račienė.
„Kolegos iš Latvijos Respublikos valstybinės aplinkos tarnybos informavo elektroniniu paštu apie įvykusią avariją Liepojos nuotekų valykloje pirmadienį iš pačio ryto ir buvo informuota, kad atliktas vandens taršos sklaidos modeliavimas ir kad vandens taršos sklaida krypsta Latvijos pajūrio kryptimi, šiaurės kryptimi ir tarpvalstybinės taršos, tame tarpe Lietuvai, nenumatoma“, – LRT radijui antradienį sakė ji.
Sekmadienį 70 tūkst. gyventojų turinčiame Latvijos pajūrio mieste sugriuvus valymo įrenginių sienai, ištekėjo mažiausiai 1250 tonų atliekų su sieringu dumblu.
Agentūros vadovės teigimu, įvertinus vyraujančius vėjus Baltijos jūroje ir meteorologines sąlygas galima patikinti, kad taršos Lietuvos pajūryje šiuo metu nėra.
Savo ruožtu Latvijos higienos inspekcija nurodė uždaryti visus paplūdimius nuo sienos su Lietuva pietuose iki Paviluostos, esančios už 40 kilometrų į šiaurę nuo Liepojos, ir uždraudė maudytis Baltijos jūroje.
M. Račienė taip pat pažymėjo, jog Latvijos kolegos antradienio rytą informavo, kad tarša lokalizuota.
„Lietuvos teritoriniams vandenims ir pajūrio zonai, grėsmė nėra numatoma“, – kalbėjo M. Račienė.
„Visada yra atliekama bakteriologinė stebėsena visų maudyklų. Tai tikrai grėsmės nėra ir žmonės Lietuvoje pajūryje gali saugiai maudytis“, – pridūrė ji.