Nors plevėsavo raudona, maudytis draudžianti vėliava, ritosi milžiniškos bangos, jūroje plaukiojo būrelis nepilnamečių ir keli suaugusieji. Kai gelbėtojai pabandė juos iškrapštyti iš vandens, kilo didžiulis konfliktas. Paaiškėjo, kad taip vaikus išmokyti plaukti ekstremaliomis sąlygomis sugalvojo vienos vasaros stovyklos vadovai, kurie nutraukti pamokas atsisakė.
„Gelbėtojai vykdo savo pareigą ir prižiūri savo paplūdimius. Paplūdimių taisyklės galioja visiems poilsiautojams, ne tik svečiams, bet ir stovykloms, kurie moko vaikus plaukti su banglentėmis“, – sakė Klaipėdos gelbėtojų vadovas Aleksandras Siakkis.
Įsikišti teko net policijai. Į paplūdimį atskubėjo du ekipažai, taip pat Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos atstovai.
„Kaip mes supratome, buvo konfliktinė situacija tarp gelbėtojų ir vieno asmens. Na, ir policijos pareigūnai vyko į įvykio vietą, nes buvo iškvietimas“, – teigė Klaipėdos apskrities policijos atstovė Andromeda Grauslienė.
O kitą dieną po incidento vasaros stovyklos vaikai ir vėl maudėsi audringoje jūroje, nors plevėsavo raudona vėliava. Stovyklos vadovas pasakojo, kad vaikai esą niekada nebūna jūroje paliekami vieni. Jie grupelėmis į milžiniškas bangas lenda lydimi trijų-keturių patyrusių instruktorių. Dar keli vadovai stebi viską nuo kranto. Esą tik tokios pamokos ateityje gali išgelbėti gyvybę.
„Mes vaikus ne gąsdiname, o būtent mokome saugaus elgesio vandenyje. Vaikai pas mus po savaitės jau žino, kurios bangos yra nešančios, kurios yra traukiančios, kaip elgtis ir ką daryti, kai traukia jūra ir ką daryti, kad ji netrauktų“, – pasakojo stovyklos „Pagauk bangą“ vadovas Germanas Čepas.
Gelbėtojai sutiko, kad vaikus plaukti reikia mokyti. Tik ne tokiomis sąlygomis.
„Mokyti vaikus – gerai, gera idėja, kad jie susipažintų su jūra, bet vakar buvo per daug audringa, kad mokymai su banglentėmis vyktų tokioje jūroje“, – teigė A. Siakkis.
O štai stovyklos vadovas apie pajūrio gelbėtojus turi savo nuomonę.
„Į gelbėjimo tarnybas ir paplūdimių priežiūrą atėjo asmenys, nelabai suprantantys savo darbą. Turbūt lengviau yra iškėlus vėliavas neleisti vykti jokiai veiklai paplūdimyje“, – sakė stovyklos vadovas G. Čepas.
Pajūryje sutiktų poilsiautojų nuomonės, kas teisus šiame ginče, išsiskyrė. Vieni palaikė stovyklos vadovą ir sakė, kad vaikus reikia mokyti plaukti ne lygiame lyg stiklas vandenyje, o štai kiti aiškina, jog tokios pamokos gali baigtis skaudžia nelaime:
„Ir kaip gali pasakyti, kad žmonės moko vaikus jūroje, tai juk ne kažkokie specialūs mokymai. Aš nemanau, kad jie kvalifikuoti. Tai tik už gelbėtojus. Ačiū gelbėtojams“.
„Mes gyvename prie jūros. Mums reikia susipažinti ir kaip povandeninės srovės įeina, ir kaip iš jų išplaukti. Tai reikia žinoti, kol yra galimybė“.
„Vis dėlto jūra yra audringa, tokia banguota. Nu, negali žinoti, nenusaugosi kiekvieno. Gali paprasčiausiai net tas plūduras iš rankų išslysti. Čia tokia situacija labai pavojinga“.
Dėl šio incidento policija ikiteisminio tyrimo nepradėjo, tačiau incidentą tiria. Gelbėtojai, savo ruožtu, ir toliau žada iš audringos jūros vyti visus joje besimaudančius, nes kam nors nuskendus, atsakomybė teks būtent jiems.
Na, o vasaros stovyklos vadovas taip pat neatsisako savo idėjos išmokyti vaikus, kaip vandenyje elgtis ekstremaliomis situacijomis.
Daugiau detalių ieškokite TV3 žinių reportaže, esančiame straipsnio pradžioje.