Antradienį ir trečiadienį Lietuvos karinių jūrų pajėgų štabe Klaipėdoje rengiamas trišalis Lietuvos, Lenkijos ir Rusijos paieškos ir gelbėjimo tarnybų atstovų susitikimas.
Susitikime bus aptarti liepos-rugpjūčio mėn. planuojami bendri paieškos ir gelbėjimo bei teršimo incidentų likvidavimo Baltijos jūroje mokymai Kaliningrado srityje.
Paskutinį kartą darbinis Rusijos, Lenkijos ir Lietuvos paieškos ir gelbėjimo tarnybų susitikimas vyko praėjusių metų rudenį Kaliningrade.
Trišalį dabininį susitikimą Klaipėdoje rengia Lietuvos karinių jūrų pajėgų Jūrų gelbėjimo koordinavimo centras. Nuo šių metų pradėjęs veikti Jūrų gelbėjimo koordinacinis centras iš Lietuvos saugios laivybos administracijos perėmė žmonių paieškos ir gelbėjimo bei teršimo incidentų likvidavimo darbų jūroje vykdymą.
Centro uždaviniai - organizuoti, koordinuoti ir vadovauti žmonių paieškos ir gelbėjimo darbams paieškos ir gelbėjimo rajone, taip pat organizuoti, koordinuoti ir vadovauti naftos, kenksmingų medžiagų išsiliejimų ir kitų teršimo incidentų likvidavimo darbams jūros rajone. Rusijoje už šiuos darbus yra atsakinga civilinė institucija.
Lietuva ir Rusija yra pasirašiusios (2009 m. spalio mėn.) tarpvyriausybinį susitarimą dėl bendradarbiavimo kovojant su Baltijos jūros teršimu nafta ir kitomis kenksmingomis medžiagomis.
Pasirašydamos šį susitarimą Lietuvos Respublikos ir Rusijos Federacijos Vyriausybės susitarė koordinuoti veiksmus ir imtis priemonių, padedančių išvengti taršos ir kovoti su ja, užkirsti kelią žalai, daromai Baltijos jūros aplinkai ir užtikrinti pasaulio paveldo objekto - Kuršių nerijos - išsaugojimą. Susitarime nustatomas Lietuvos ir Rusijos kompetentingų institucijų ir atsakingų tarnybų bendradarbiavimas reaguojant į taršos incidentus, nustatomos atsakomybės zonos Baltijos jūroje, kuriose jos turi imtis atsakomųjų veiksmų, reaguodamos į taršos incidentus.