„Mūsų centre visi – tiek pirminio, tiek tęstinio profesinio mokymo mokiniai – mokydamiesi naudosis pačia moderniausia statybos ir medžio apdirbimo įranga, o verslas ir darbdaviai turės galimybę čia siųsti savo darbuotojus tobulinti kvalifikaciją, taip pat nustatyti jų statybų srities profesines kompetencijas“, – sako Klaipėdos Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centro direktorė Dalia Martišauskienė.
Minėto centro renovacijai skirta per 3 mln. eurų iš Europos Sąjungos fondų lėšų. Atnaujintos centro patalpos, įsigyta profesinio praktinio mokymo rengimo įrangos, mokymo procesas kompiuterizuotas, pranešė ministerija.
Centre įrengtos kompiuterinės klasės, 3D spausdintuvai bei staklės, baldų gamybos operacijas atliekantis robotas.
Anot švietimo, mokslo ir sporto viceministrės Agnės Kudarauskienės, naujus mokslo metus atsinaujinusios pasitiks daugelis šalies profesinių mokyklų.
„Savo įgūdžius ir žinias puikiai įrengtuose šiuolaikiniuose sektoriniuose praktinio mokymo centruose gali gilinti tiek dar besimokantieji profesijos, tiek aukštųjų mokyklų studentai, tiek įvairių įmonių atstovai, tad šia galimybe kviečiame domėtis visus – ir jaunimą, ir vyresnio amžiaus žmones“, – sako švietimo, mokslo ir sporto viceministrė Agnė Kudarauskienė.
Centras duris mokiniams atvers rugsėjo 1-ąją. Įranga leis profesinius įgūdžius tobulinti ne tik rankiniu, bet ir skaitmeniniu būdu.
Anot ministerijos, sektorinis praktinio mokymo centras – tai praktinio mokymo įranga aprūpinta profesinio mokymo įstaiga arba jos padalinys, kur ruošiami įvairių sektorių darbuotojai.
Centruose teikiamos pirminio ir tęstinio praktinio profesinio mokymo paslaugos visiems Lietuvos gyventojams, siekiantiems įgyti kvalifikaciją arba ją tobulinti.
Dauguma sektorinių praktinio mokymo centrų Lietuvoje atidaryti 2014-2015 metais, šiuo metu šalyje tokių iš viso yra 42.