• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Savaitę iš pajūrio nesitraukę karščiai, matyt, išvargino tik klaipėdiečius. Saulėti orai ir sušilęs Baltijos jūros vanduo savaitgalį į Klaipėdą pritraukė tiek daug poilsiautojų iš užsienio valstybių ir įvairių Lietuvos miestų, kad dauguma uostamiesčio viešbučių, poilsiaviečių ir kempingų susidūrė su gausių svečių apgyvendinimo problema.

REKLAMA
REKLAMA

Atvykėlių daugėja

Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centro vadybininkės Vitos Užgalytės teigimu, kasdien į uostamiestį atvyksta vis daugiau poilsiautojų ir turistų, nes atostogų sezonas dar nesibaigė. Kasmet didžiausio Lietuvos ir užsienio šalių keliautojų antplūdžio sulaukiama būtent rugpjūčio mėnesį. Vilniečius, kauniečius ir mažesnių miestelių gyventojus labiausiai vilioja poilsis uostamiesčio paplūdimiuose, užsienio turistams Klaipėda – tik iš anksto suplanuoto maršruto “taškas”, todėl čia jie paprastai ilgai neužsibūna: praleidžia vos porą dienų arba tik pernakvoja. Pasak V. Užgalytės, paprastai uostamiestyje nakvynę susirasti nėra sunku, dažniausiai nusivilti tenka apie ramybės oazę kempinguose svajojantiems atvykėliams – savaitgaliais net palapinei pasistatyti sunku surasti laisvą vietą.

REKLAMA

Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centro vadybininkė tikino, kad centro darbuotojai stengiasi padėti kiekvienam atvykusiajam. Išklausę turistų pageidavimus, sužinoję, kiek pinigų šeima, grupelė ar pavieniai keliautojai galėtų mokėti už nakvynę, darbuotojai siūlo rinktis – važiuoti į Karklės kaime esantį kempingą, Girulių poilsiavietę arba užsisakyti kambarį viename iš uostamiesčio viešbučių. Anot V. Užgalytės, tiek užsieniečiai, tiek lietuviai yra linkę taupyti, todėl dažniausiai renkamasi pigesnius kambarius siūlančius viešbutukus arba ieškoma prieglobsčio gamtoje.

REKLAMA
REKLAMA

Atvažiuoja su šeimomis

Kalbinti viešbučių darbuotojai pastebėjo, kad šią vasarą itin padidėjo užsienio turistų srautas. Lietuvai įstojus į Europos Sąjungą uostamiestį užplūdo prancūzai, italai, ispanai, belgai, olandai, šveicarai, Skandinavijos šalių piliečiai, pagausėjo ir nuolatinių svečių vokiečių. Dažniausiai sulaukiama pagyvenusių ir jaunesnio amžiaus porų, šeimų su kiek ūgtelėjusiais vaikais, taip pat nedidelių grupelių. Paprastai turistai Klaipėdoje tik pernakvoja, kai kurie praleidžia visą savaitgalį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Klaipėdos viešbučiuose neretai apsistoja ir į komandiruotes atvažiuojantys lietuviai. Atvykę su šeimomis bei sumokėję kelias dešimtis ar kelis šimtus litų tautiečiai mielai nakvoja nedidučio ar keliomis žvaigždutėmis įvertinto prabangaus viešbučio jaukiuose kambariuose.

REKLAMA

Tačiau, pasak viešbučių darbuotojų, neretai atvykėlius tenka nuvilti – laisvų kambarių nebūna ne tik per šventes ar savaitgaliais, bet ir darbo dienomis.

Gatvėje nepalieka

Kai kuriuose uostamiesčio viešbučiuose šį savaitgalį buvo sunku rasti laisvų kambarių. Anot Melnragėje esančio “Morenos” viešbučio direktoriaus Virgilijaus Bagdžiūno, jau penktadienį visi kambariai buvo rezervuoti. Kartais registruojamasi net prieš savaitę.

REKLAMA

Todėl daugelio viešbučių, ypač mažesnių, darbuotojams puikiai pažįstama situacija, kai atvykusius turistus tenka nuvilti – laisvų kambarių nėra. Daugelio viešbučių darbuotojai nepalieka atvykėlių likimo valiai – patys skambina į netoliese ar net užmiestyje esančius viešbučius ir ieško laisvų apartamentų už klientui priimtiną kainą. Su juo neatsisveikinama tol, kol nebus tiksliai žinoma, kur žmogus tąnakt apsistos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tačiau tokia tvarka galioja ne visur. Viešbučio “Nesė” administratorės Renatos teigimu, negavę kambario atostogautojai nakvynę turi susirasti patys. “Aribės” viešbučio darbuotojai nakvynės kitur ieško tik atvykusiesiems vėlai vakare – paprastai tautiečiai tiesiog gauna kitų viešbučių koordinates, užsieniečiai, kurie prastai orientuojasi mieste, nukreipiami į Turizmo ir kultūros informacijos centrą.

REKLAMA

Komfortas – už šimtus

Nakvynės kainos įvairiose Klaipėdos miesto dalyse įsikūrusiuose viešbučiuose skirtingos. Naktis dviviečiame kambaryje kainuoja maždaug nuo 68 iki 414 litų, vidutinė kaina siekia 150-200 litų. Į šią sumą kartais įeina pusryčių, automobilių stovėjimo, įvairių paslaugų ir pramogų kaina.

REKLAMA

Viešbučio “Viktorija” administratorė dienraščiui teigė, kad čia dažniausiai vienai nakčiai apsistoja dviračiais keliaujantys prancūzai, vokiečiai, olandai. Nakvynė vienviečiame kambaryje kainuoja keturiasdešimt penkis, keturviečiame – devyniasdešimt šešis litus. Tačiau kambariuose nėra atskiro tualeto, dušo kabinos. Dviviečiame kambaryje su minėtais patogumais šeima pernakvos už 135 litus. Pasak ponios Almos, tokios sąlygos tenkina ne visus kitataučius, tačiau jiems patinka tai, jog viešbutis yra miesto centre, iš kurio turistams rytą patogu tęsti iš anksto suplanuotą kelionę.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Viešbučio “Promenada” administratorė Ieva Rutkauskaitė sakė, kad savaitgaliais paprastai tenka apnakvindinti norvegų, danų, švedų grupeles, pagyvenusių vokiečių poras. Itin paklausūs yra du keturviečiai kambariai, kuriuose apsistoti kainuoja tris šimtus litų.

Nepriklausomai nuo savaitės dienos ar metų sezono visi prabangaus viešbučio “Navalis” kambariai neretai būna užimti darbo reikalais ar pailsėti į pajūrį atvykusių užsieniečių iš įvairių pasaulio valstybių, sakė vyriausioji administratorė ponia Laura. Savaitgaliais atvykėliams taikomos nuolaidos – dviejų asmenų šeima už nakvynę moka 299 litus (kitomis dienomis kaina siekia 414 litų). Į šią sumą įeina pusryčių, vakarienės, saunos, automobilių stovėjimo aikštelės bei poilsio organizavimo kaina. Jaunesniam nei dvylikos metų vaikui atskira lova kambaryje pastatoma nemokamai, vyresniam – už trisdešimt litų.

REKLAMA

“Klaipėdos” viešbutyje pora pernakvos už tris šimtus litų. Turintieji bet kokio amžiaus vaiką už atskirą lovą sumoka šešiasdešimt litų. Į bendrą sumą įskaičiuojami pusryčiai restorane, įvairios pramogos, apsilankymas sporto komplekse.

Nakvynė toliau nuo miesto centro esančio “Baltpark” viešbučio kambaryje kainuoja apie 249 litus, tačiau ateityje savaitgaliais numatoma taikyti nuolaidas.

REKLAMA

Į viešbutį “Vėtra” atvykstančių Skandinavijos šalių, Kinijos, Japonijos, Graikijos, Italijos ir kitų šalių turistų bei svečių iš Lietuvos šeimos už kambarį moka nuo 150 iki 380 litų. Tačiau, pasak direktoriaus pavaduotojos Dalios Malelienės, pigesni kambariai turi didesnę paklausą.

REKLAMA
REKLAMA

Neatbaido ir nepatogumai

Pigesnio poilsio mėgėjams savaitgalį taip pat teko nusivilti – Nidos, Karklės kempinguose buvo itin sunku surasti laisvą vietą net palapinei pasistatyti.

Pasak Nidos kempingo registratorės Robertos, lietuviai ir turistai iš daugelio Europos šalių poilsiavietę užplūdo jau ketvirtadienį. Kadangi išankstinė svečių registracija šiuo metu nevykdoma, daugeliui poilsio gamtoje mėgėjų teko ieškoti kitos vietos – šimtui palapinių ir kemperių (namelių ant ratų) pritaikytoje teritorijoje jų teko sutalpinti apie 150. Dvivietę palapinę keliautojai čia pasistato už penkiasdešimt litų, kemperį – už tiek pat plius penkiolika litų sumokama už kiekvieną suaugusį jo gyventoją, aštuonis litus – už vaiką iki 14 metų.

Karklės kaime esančiame kempinge “Žiogelis” savaitgalį irgi buvo sudėtinga surasti laisvą vietelę – poilsiavietė yra itin arti jūros, svetimšalių, kurių šiemet daugiau nei lietuvių atostogautojų, neatbaido ir kainos. Čia palapinė įrengiama už dešimt, karavanas – už dvidešimt litų.

Gerokai iš anksto mediniai nameliai, kurių nuoma parai kainuoja 15 litų, buvo užsakyti ir Girulių poilsiavietėje “Žuvėdra”. Iš 270 lovų jau penktadienį vos aštuonios buvo laisvos. Nors kai kuriuose nameliuose ir stogai prakiurę, ir patogumų nėra, jie yra labai paklausūs tarp vokiečių, lenkų, keliaujančių nedidelėmis grupelėmis, taip pat lietuvių šeimų, kurios apsistoja tiek vienai nakčiai, tiek ilgesniam laikotarpiui.

Julija GURAL

“Klaipėda” (http://www.klaipeda.daily.lt)

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų