Kinija vis daugiau lėšų skiria ginkluotei ir rekordiniu tempu modernizuoja savo armiją.
JAV gynybos departamentas įspėja – Pekino ginklavimasis gali destabilizuoti padėtį visame Azijos Ramiojo vandenyno regione, praneša agentūra AP.
Kinija užlopė svarbias technologines spragas, teigiama kasmetiniame Pentagono pranešime apie Kinijos karinę galią. Iki 2020 metų šalis esą turės labai modernią armiją. Pagrindinis ginklavimosi tikslas yra užkirsti kelią galimai JAV intervencijai konflikto su Taivanu atveju, pabrėžiama dokumente.
Kinijos ginklavimosi tempas ir apimtis „gali sutrikdyti karinę pusiausvyrą regione ir sukelti įtampą bei nesusipratimų su kaimynais“, sakė Pentagono Rytų Azijos skyriaus vadovas Michaelis Schifferis.
Pekinas šią analizę atmeta, teigdamas, kad joje perdedama grėsmė, kurią kelia Kinija. Vašingtonas kelia paniką, komentare rašo valstybinė naujienų agentūra „Xinhua“. Ji kartoja oficialią Kinijos vyriausybės poziciją, kad armijos tikslai yra tiktai gynybiniai.
Praėjusiais mėnesiais Kinija dėl savo ginklavimosi planų kelis kartus suerzino Vašingtoną. Pekine sausį lankantis tuometiniam JAV gynybos sekretoriui Robertui Gatesu, kinų žiniasklaida išplatino žinią apie pirmąjį „nematomo“ bombonešio bandomąjį skrydį.
Prieš dvi savaites Pekinas, be to, išbandė pirmąjį savo lėktuvnešį. Pastaraisiais metais Pekinas į kosmosą paleido ir rekordinį skaičių raketų.
Pentagono ataskaitoje teigiama, kad „nematomas“ Kinijos bombonešis neturėtų būti parengtas eksploatuoti iki 2018-ųjų. Tuo tarpu lėktuvnešis gali būti pradėtas naudoti jau 2012 metų pabaigoje.
Ataskaitos autoriai pasisako už aktyvesnį karinį bendradarbiavimą tarp Vašingtono ir Pekino. Kinija pernai nutraukė kontaktus, protestuodama prieš amerikiečių sandorius su Taivanu.