Nuo didžiųjų miestų iki mažų kaimelių Kinija pasitinka Naujuosius – Metalinio Jaučio metus. Nors kinų kalendorius iš Žiurkės į Jaučio metus verčiasi tik ryt, visgi didžiosios šventės išvakarėse visoje šalyje milžiniškas sujudimas. Tai – svarbiausia metų šventė Kinijoje, kuri, lankant giminaičius ir draugus, tęsiasi net 16 dienų.
Kinai šventiniu laikotarpiu sočiai valgo, puošiasi tradiciniais drabužiais, fejerverkais bando išbaidyti piktas dvasias. Neatsiejamas šventės simbolis – raudoni žibintai, taip pat skirti nuvyti šalin demonus.
Kinijoje tai ir Pavasario šventė. Prieš jai prasidedant žmonės puošia namus gėlėmis, kruopščiai juos švarina, o atėjus Naujiesiems ir jie patys, ir šluotos privalo ilsėtis, antraip iš namų iškeliaus sėkmė. Šventei ruošiasi ir Uhano gyventojai, iš kurio po visą pasaulį pasklido mirtinas koronavirusas. Pernai švenčių čia nebuvo.
„Jaučiuosi laimingas. Pernai sėdėjome namuose ir nieko nedarėme, tik miegojome visą laiką. Dabar, nors vis dar turime dėvėti kaukes, viskas daug geriau nei pernai“, – sako Uhano gyventojas Song BO.
Specialų šventinį priėmimą Naujųjų metų proga surengė ir šalies prezidentas Xi Jinpingas.
„Judėdami pirmyn, privalome vadovautis energinga jaučio dvasia, nebijoti sunkumų ir uoliai dirbti dėl kinų tautos gerovės, kad sukurtume istorinį spindesį naujoje eroje“, – pasakoja Kinijos prezidentas Xi Jinping.
Kasmet Kinija per televiziją rodo ir kruopščiai surežisuotą, svarbiausius metų įvykius atspindinčią programą. Tikėtina, kad šiemet ją išvys dar daugiau žmonių nei įprastai, kadangi šalies valdžia ragina kinus keliones pas artimuosius riboti, kad ir vėl neišplistų virusas. Visgi skaičiuojama, kad šiuo šventiniu laikotarpiu kinai automobiliais, lėktuvais ir traukiniais kinai leisis į beveik du milijardus kelionių.