Balandžio mėnesį Kinijoje bus pristatyta nacionalinė asmeninių kompiuterių operacinė sistema, kurios pagrindu taps „Linux“ OS paketas „Ubuntu 13.04“, pranešė šią OS plėtojanti bendrovė „Canonical“.
Pasak jos atstovų, „kiniškos OS“ platformą plėtoja specialus programinės įrangos kūrimo centras „Joint Lab“, sukurtas Kinijos valdžios ir „Canonical“ atstovų. Skelbiama, kad šio centro specialistai siekia sukurti Kinijos kompiuterių vartotojams skirtą „lanksčią, atvirą, paplitusią ir standartizuotą“ operacinę sistemą. „Joint Lab“ remia Kinijos vyriausybė, šios šalies Gynybos mokslinis techninis universitetas ir „Canonical“. Kinijos valdžia esą taip siekia sumažinti šalies priklausomybę nuo užsienyje pagamintos komercinės programinės įrangos.
Pranešama, kad „Ubuntu“ pagrindu kuriama Kinijos nacionalinė OS vadinsis „Ubuntu Kylin“. Pirmąją šios OS versiją planuojama išleisti jau balandžio mėnesį kartu su globaliniu „Ubuntu“ platinimo paketu „Ubuntu 13.04“. „Ubuntu Kylin“ esą atlieps nacionalinius Kinijos poreikius ir bus ne šiaip lokalizuotas „Ubuntu“ paketas, bet turės ir visą eilę papildomų komponentų. Tarp jų minimos kiniškų hieroglifų įvesties priemonės, kiniškas kalendorius, lokalizuota orų prognozės sistema, su šioje šalyje populiariomis internetinės muzikos paslaugomis integruotas griotuvas ir kt.
Netrukus po „Ubuntu Kylin“ 13.04 versijos pasirodymo bus išleista ir 13.10 versija, sakoma pranešime. Ji bus integruota su kiniška interneto prekyviete „Taobao“, „Baidu“ skaitmeniniais žemėlapiais, Kinijos internetinių bankų paslaugomis, siūlys patogią prieigą prie Kinijos vietinių lėktuvų ir traukinių reisų tvarkaraščių.
Skelbiama, kad „Joint Lab“ centras taip pat kurs „Ubuntu Kylin“ paremtas programines platformas serveriams, planšetiniams kompiuteriams ir išmaniesiems telefonams.