Kinijoje darbo jėga sensta, o tai yra viena iš didžiausių grėsmių jos ekonomikai. Naujojosios pataisos greičiausiai įsigalios kitais metais ir 2015 metais pradės galioti visoms šeimoms be išimčių.
Banko „Deutsche Bank“ teigimu, naujoji politika padėtų sureguliuoti šalies pensijų sistemą ir suteiktų stimulo Kinijos ekonomikai.
Vieno vaiko politika buvo pradėta 1971 metais, ir dėl to buvo atlikta 336 mln. abortų ir 222 mln. sterilizacijų, daugiausia vargingiausiuose rajonuose.
Šalies premjeras Li Kreqiangas mano, kad tokia politika yra ydinga, ypač kai Kinijai pradėjo trūkti darbininkų. Šiandien vienam šalies pensininkui tenka 5 darbuotojai, o iki 2035 metų šis skaičius nukris iki 2.
Vieno vaiko politika visuomet buvo vertinimų kratinys. Etninėms mažumoms pritaikomos išimtys. Ūkininkai gali turėti antrą vaiką, jei pirmoji gimė mergaitė. Miestuose viduriniosios klasės atstovai be vargo susimoka baudą už antrą vaiką. Visgi politikos pokyčiai gali užtrukti ir skaudžiai atsiliepti šaliai. Darbo jėgos kiekis Kinijoje sumažėjo 3 mln. per metus. Sumažėjimas buvo prognozuojmas ir anksčiau, bet ne taip greitai.
Tarptautinio valiutos fondo skaičiavimais 2020 metais Kinijoje nebeliks darbo jėgos pertekliaus, o dar po dešimties metų čia trūks beveik 140 mln. darbuotojų.