Kinijos mokslininkai pranešė išvedę genetiškai pakeistas karves, duodančias moterų pieną. Apie tai pranešęs britų dienraštis „The Sunday Telegraph" rašo, kad melžiamoms karvėms buvo įsodinti žmogaus genai, dėl kurių pienas tampa labai panašus į moterų pieną.
Kinų mokslininkai mano, kad 300 tokių karvių banda gali tapti alternatyva moterų pienui ir kūdikiams skirtiems mišinėliams, kurie dažnai kritikuojami dėl to, kad yra per prastas pakaitalas motinos pienui.
Kinijos Žemės ūkio universiteto pagrindinės AgroBiotechnologijos laboratorijos vadovas profesorius Ning Li pareiškė, kad genetiškai pakeistų karvių pienas bus toks pat saugus, kaip ir įprastinių karvių. „Tik jo skonis stipresnis nei įprasto pieno. Po dešimties metų žmonės galės tokių pieno produktų nusipirkti prekybos centruose", – sakė jis.
Kinijos mokslininkai genetiškai modifikuotas karves išvedė pasitelkę klonavimo technologiją: žmogaus genai į karvių DNR buvo įterpti prieš tai, kai modifikuoti embrionai buvo implantuoti juos išnešioti turėjusioms karvėms – surogatinėms motinoms. Pasak tyrėjų, jiems pavyko išvesti karves, kurių pieno sudėtyje buvo žmogaus baltymo lisozimo, padedanačio apsaugoti naujagimius nuo bakterijų sukeliamų infekcijų.
Mokslininkams taip pat pavyko išvesti karves, kurių piene yra kitas žmogaus baltymas laktoferinas, padedantis padidinti imuninių ląstelių skaičių naujagimių organizme.