Panašu, kad tai buvo pats galingiausias ir sėkmingiausias branduolinis sprogimas, kurį įgyvendino Šiaurės Korėja per visą istoriją. Pirminiais JAV Geologijos tarnybos duomenimis, sprogimas pasiekė 6,3 magnitudę, o tai stato ją į pačių galingiausių sprogimų eilę, kokie tik buvo per visą stebėjimų istoriją.
Tikėtina, kad tai tikra bomba
Vargu ar gali būti sutapimu tai, kad tą pačią dieną, likus vos kelioms valandoms iki bandymų įvykdymo, Šiaurės Korėjos agentūra išplatino Kim Jong Uno fotografijas, kuris tyrinėja tariamai vandenilinę bombą ar termobranduolinę galvutę.
Nėra jokių galimybių nustatyti, ar tas daiktas yra tikras ginklas, kurį vėliau susprogdino požeminiame tunelyje – tai galėjo būti maketas – tačiau esmė yra aiški. Jis nori parodyti, kad žino, kaip pagaminti pakankamai įtikinančią branduolinę galvutę. Kim Jong Unas stovi itin arti galimo kovinės galvutės, pavojingai arti jos. Tačiau tai gali būti ir maketas. Nepaisant to, tai visiškai aiški žinutė. 2016-ųjų kovą jis stovėjo prie pat pasirengusios startui raketos. Jį netgi nufotografavo berūkantį šalia variklių, pripildytų kietojo raketų kuro, taigi jis yra nieko prieš pademonstruoti savo polinkį rizikai.
Nėra jokios galimybės išsiaiškinti, ar šis įrenginys yra tikras ginklas. Tačiau, net jei tai tėra maketas, tai pagamintas jis labai kokybiškai, apie tai galima spręsti iš daugelio detalių – formos, dydžio ir kai kurių konkrečių elementų, būdingų tik tokio tipo raketoms. Įprastai, kuomet mums prireikdavo JAV ar Rusijos kovinių galvučių nuotraukų, tai visur buvo tik kūgiai. O čia šiaurės korėjiečiai mums atskleidžia pakankamai daug detalių.
Technologinis šuolis
Jos išpampusi forma, primenanti žemės riešutą kevale – yra tai, ko mes anksčiau nematėme. Tai ir yra pati kovinė galvutė.
Jos didžioji dalis, išsidėsčiusi prie sidabrinio cilindro su styrančiais iš ten laidais, – tikriausiai, branduolinis užtaisas. Kuomet jis sprogs, tai nuo jo detonuos mažesnis pagal dydį kovinės galvutės galas, kur ir įvyks termobranduolinis sprogimas.
Gale išdėstytas „būgnas“ – tai yra sprogdinimo blokas: čia yra elektros tiekimas, čia įrengta visa elektronika, kuri paleis sprogimą. Jie kovinę galvutę demonstruoja šalia raketos. Kai kuriose fotografijose mes matome apsauginių spalvų kūgį geltonai-juodu antgaliu. Tai tarpkontinentinės raketos „Hwasong-14“ gaubtas, kuri buvo išbandyta šių metų liepą, o tai nurodo, kad Šiaurės Korėja, tikėtina, atliko ženklų technologinį šuolį vystant branduolines technologijas.
Už jų matyti schema, rodanti, kaip veikia šis įrenginys. Ji surašyta korėjiečių kalba ir aprašo, tikėtina, kaip ši konstrukcija įtelpa į raketos gaubtą.
Šiaurės Korėjos valdžia rodo visas šias smulkmenas tik vienu tikslu – tai yra propagandinis kūrinys, skirtas „užsienio vartotojui“.