Norite atnaujinti savo kilimą ir atšviežinti jį artėjant žiemai? Kartais, paprastas valymas neduoda norimo rezultato ir reikalingas giluminis valymas. Štai kaip išvalyti nešvarų kilimą vos per kelias minutes, rašo express.co.uk.
Prieš valant kilimą visuomet patartina išsiurbti ar išpurtyti iš kilimo kiek įmanoma daugiau dulkių ir šiukšlių. Jei renkatės kilimą išpurtyti, darykite tai lauke, kad kaip galima labiau sumažintumėte nešvarumų kiekį namuose. Priklausomai nuo to, iš kokios medžiagos pagamintas jūsų kilimas, yra keli būdai, kaip jį valyti.
Vilnos kilimai yra populiarūs dėl savo ilgaamžiškumo ir ilgai išsilaikančios spalvos. Vis dėlto, iš vilnos pagamintų kilimų valymas reikalauja kiek kitokių priemonių.
Gauruotų kilimų valymas yra labai panašus į vilnos kilimų valymą, tačiau vietoje šalto vandens ir skalbinių ploviklio galima naudoti sausą šampūną. Džiuto kilimai yra populiarūs dėl savo išvaizdos, kuri puikiai dera su kitais natūralių atspalvių kilimais ar medinėmis grindimis.
Vis dėlto, problema yra ta, jog džiuto kilimai ne kaip reaguoja į vandenį, tad jį reikėtų valyti sausai. Jei namuose turite avikailio kilimą ir norite, kad jis nesusitrauktų ir nepakistų kitos jo savybės, svarbu jį valyti atsargiai.
Kaip valyti gauruotą, purų arba ilgo plauko kilimą
- Tiesiog papurkškite ant kilimo sauso šampūno ir šluoste įtrinkite jį į kilimą.
- Palikite šampūną ant kilimo keletui valandų. Po to, jei kilimo plaukas yra iki 5 centimetrų ilgio, kruopščiai išsiurbkite, jei plaukas ilgesnis – kilimą iškratykite.
Kaip valyti avikailio kilimą
- Pripildykite vonią vėsiu vandeniu (šiltas vanduo gali pažeisti kilimą) ir į vandenį įmaišykite avikailiui skirto skalbinių ploviklio. Avikailio kilimams vilnos skalbiklis netinka.
- Įdėkite kilimą į vonią ir plaukite 5-10 minučių, kad būtų pašalintas bet koks purvas.
- Išgręžkite kilimą ir skalaukite tol, kol pašalinsite visą skalbinių ploviklį ir vanduo taps skaidrus.
- Sausinkite kilimą sausais rankšluosčiais tol, kol pašalinsite kiek įmanoma daugiau vandens. Tuomet suvyniokite kilimą ir išspauskite paskutinius vandens likučius.
- Ištieskite kilimą ant didelio, sauso rankšluosčio ir papurenkite kailį, kad jis natūraliai išdžiūtų. Kilimas turi džiūti vėsioje, sausoje vietoje, taip pat svarbu, kad jo nepasiektų tiesioginiai saulės spinduliai ir jis nebūtų veikiamas šilumos, nes dėl to jis gali susitraukti.
- Kai kilimas bus pusiau išdžiūvęs, išpurenkite kilimą, naudodami avikailiui skirtą šepetį. Kai kilimas bus visiškai sausas, pakartokite šį veiksmą ir turėsite švarų, purų avikailio kilimą.
Kaip išvalyti raudonojo vyno dėmes
Didžiosios Britanijos namų apyvokos prekių tinklo „Dunelm“ atstovai teigia: „Svarbiausia su raudonu vynu ar kitu skysčiu dorotis greitai. Naudokite švarią baltą šluostę ir ja sugerkite kiek įmanoma daugiau vyno.
Po to, sumaišykite tris dalis kepimo sodos su viena dalimi vandens ir padenkite dėmę šiuo mišiniu. Jokiu būdu netrinkite. Šluostei sudrėkus, pakeiskite ją sausa, kad kilimas nebūtų per šlapias. Kilimui išdžiūvus, jį nusiurbkite.“