„Facebook“ puslapio „Džiunglių žmogus“ įkūrėjas, biologas, egzotinių gyvūnų specialistas Gerardas Paškevičius paaiškino, ar verta šį svečią vyti iš savo namų kiemo.
Lietuvoje plinta natūraliai
Pasak Gerardo, vabzdžiai maldininkai Lietuvoje sutinkami jau maždaug 10 metų. Europinius maldininkus žmonės dažnai supainioja su žiogais, tačiau Džiunglių žmogumi vadinamas vyras sako, kad maldininkai iš tiesų genetiškai artimesni tarakonams nei žiogams.
„Jeigu toks fantastiškas vabzdys įsikurtų Jūsų kieme, sode ar darže galite būti ramūs, tikrai daržovių ar lapų nenugrauš, nes maldininkai – plėšrūnai ir labai puikūs medžiotojai! Jų aukomis dažniausiai tampa kiti, smulkesni vabzdžiai: musės, vapsvos, bitės, drugeliai, skėriukai, žiogai...
Auką maldininkas sučiumpa savo galingomis priekinėmis galūnėmis (dėl jų išvaizdos ir gavo pavadinimą maldininkas), ją laiko ir dar gyvą pradeda ėsti, dažniausiai auką ėda arba nuo galvos, arba nuo pilvelio vidurio“, – aiškina jis.
Suaugusiems maldininkams užauga sparnai, kuriais jie gali skraidyti.
Gerardas nurodo, kad Europinių maldininkų nederėtų vadinti invaziniais organizmais, nes Lietuvoje jie įsitvirtino natūraliai, o ne žmonių atvežti ir paleisti, todėl juos reikia saugoti.
Tik pasižiūrėkit, draugai, koks gyventojas įsikūręs mano uošvių kieme, Ukmergėje! 😲 Tai vis dažniau, jau kokių 10 metų,...
Posted by Džiunglių Žmogus on 2021 m. rugpjūčio 25 d., trečiadienis