• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Naujuosiuose „iPod Nano“ grotuvuose sensorinio ekrano nėra, tačiau šis modelis, kaip, beje, ir ankstesni, maloniai nustebino. Paprastas, funkcionalus, patrauklus, patogus. Viskas, ko galima norėti.

REKLAMA
REKLAMA

Praėjus kiek daugiau nei dviem savaitėms po naujųjų „Apple iPod“ išleidimo, rugsėjo 26-ąją dieną šie gaminiai pasirodė pardavime, tačiau ribotam laikui – ir tik „iDeal“ parduotuvėse. Iš visų „iPod“ labiausiai pakeistas ir atnaujintas buvo „iPod Nano“. Būtent jį  NK ir išbandė. Pristatome  ketvirtosios kartos „iPod Nano“.

REKLAMA

Naujojo „iPod Nano“ išvaizdą galima pavadinti dvejopai: „Grįžimas į praeitį“ ir „Ateities technologijos“. Naujasis „Apple“ gaminys labai panašus į buvusį antrosios kartos „Nano“. Tačiau toks tik pirmasis įspūdis. Šis „iPod‘as“ yra pats ploniausias iš visų buvusių šios šeimos aparatų.  Naujojo šeimos nario storis vos 6 milimetrai. Jis nuo šiol ovalo formos, kuri suteikia elegantiškumo, stilingumo. Buvusios trečiosios kartos „iPod‘o“ galinė dalis buvo netvirta, lengvai susibraižanti, tai erzino ne vieną „iPod‘o“ savininką. Naujojo „Nano“ galinė dalis pagaminta (kaip ir ankstesnių modelių) iš aliuminio.

REKLAMA
REKLAMA

Pasirodo, šis „iPod‘as“ ne tik išties gražios ir viliojančios išvaizdos, bet ir gana atsparus. Nebeliko senojo „iPod Nano“ plastikinio ekrano – naujojo gaminio ekranas stiklinis. Visai neseniai intrenete jau buvo pateikti keli videoklipai, panašūs į esantį čia. Juose rodomi bandymai net ir pačiais aštriausiais peiliukais subraižyti „iPod Nano“ ekraną. Beje, bandymai nesėkmingi.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Mėginome grotuvo ekraną braižyti įvairiais daiktais ir mes. Nepavyko. Ekranas nuo šiol toks pat atsparus ir neįveikiamas kaip „iPod Touch“.

Naujojo „Nano“ programinės įrangos naudotojo sąsaja išties patogi. Visą turinį (muziką, filmus, nuotraukas) labai lengva peržiūrėti ir pasiekti.

REKLAMA

Aptariamojo „iPod‘o“ valdymo sąsaja šiek tiek pakeista. Aplanke esančios nuotraukos dabar slenka apačioje, todėl meniu plotas tapo didesnis. Klausydamiesi dainos, žiūrėdami nuotraukas ar filmą pastebėsite, kad visi apvadai taip pat pakeisti – dabar jie tapo juodi, šiek tiek panašūs į „Touch“ leistuvo.

REKLAMA

„iPod Nano“ yra įdiegtos trys visiškai naujos ir nebūdingos „Nano“ serijai funkcijos. Pradėkime nuo „Accelerometer“. Ši funkcija jau matyta. Ji įdiegta į kitus „Apple“ produktus: „iPod Touch“ ir „iPhone“.

Pakreipus naująjį „iPod Nano“ į vieną ar kitą pusę, vaizdas ekrane pasisuka pagal aparato padėtį – rodomas horizontaliai arba vertikaliai. Tai leidžia patogiau naršyti albumus įjungus „CoverFlow“ veikseną, be to, smagiau žiūrinėti nuotraukas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kita naujovė  pavadinta „Shake-to-shuffle“. Norėdami įjungti šią funkciją, klausydamiesi muzikos tiesiog papurtykite „iPod‘ą“ ir skambanti daina bus pakeista kitu, atsitiktiniu, kūriniu. Panašią funkciją jau anksčiau turėjo „Sony Walkman“ leistuvai  ir kai kurie „Sony Ericsson“ telefonai.

REKLAMA

Trečioji naujiena, būdinga ne tik visiems naujesniems „iPod‘ams“, bet ir paslaugai  „iTunes“, pavadinta „Genius“. Ši funkcija suteikia galimybę gauti panašių į tuo metu skambantį kūrinį dainų sąrašą. Tiesiog paspauskite „Genius“ mygtuką ir atsiras sąrašas. Kai kurių dainų „Genius“ atpažinti, deja, negali, nes jų tiesiog neturi savo archyve.

REKLAMA

„iPod Nano“ skyrelyje„Extras“ taip pat yra kelios vertos dėmesio naujienos ir įprastinės programėlės. Čia rasite žadintuvą, kalendorių, laikmatį, laikrodžius, rodančius viso pasaulio laiką. Pastarieji buvo ir „iPod Touch“ leistuve.

Naudodamiesi kompiuteriu su „iTunes“ galėsite įsikelti užrašus ir kontaktus. Linksmoji dalis čia taip pat yra – iš viso įdiegti 3 žaidimai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Screen lock“ funkcija suteikia galimybę „iPod‘ą“ užrakinti, o atrakinti galima tik įvedus susigalvotą slaptažodį. Tai padės apsisaugoti nuo ilgapirščių. Jei įsigysite naująsias ausines su mikrofonu ir valdymo mygtuku, prijungę jas turėtumėte atrasti ir diktofono skyrelį.

Šį kartą „Apple“ pagalvojo ir apie neįgaliuosius, turinčius regos sutrikimų. Prijungus „iPod‘ą“ prie kompiuterio, galima naudotis funkcija „Kalbantis meniu“. Klausant muzikos, naršant meniu visada pasakomas dainos ar tuo metu pažymėto meniu skyrelio pavadinimas. Bravo „Apple“!

REKLAMA

Norėdami įsigyti naująjį „iPod Nano“, galėsite išsirinkti tinkamą iš 9 ryškių spalvų: pilką, juodą, violetinę, žydrą, žalią, geltoną, oranžinę, raudoną (pirkdami raudoną  modelį, paremsite pasaulinį AIDS fondą).

Leistuvų yra trijų talpų: 4 gigabaitų (ribota versija), 8 gigabaitų; 16 gigabaitų.

Trumpai

Naujuosiuose „iPod Nano“ jutiklinio ekrano nėra, tačiau šis modelis, kaip, beje, ir ankstesni, maloniai nustebino. Paprastas, funkcionalus, patrauklus, patogus. Viskas, ko galima norėti.

Kaina (8 GB) – apie 550 Lt

Ar verta pirkti?  Taip (93%).



Andrius Kleiva

„Naujoji komunikacija“, 2008 m. Nr. 12

Numeryje taip pat skaitykite:

Naujos televizorių mados

Viso gero, LCD ekranėliai!

2008–2009 m.: ko laukti?

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų