Visos Europos internetinės bibliotekos „Europeana“ prototipas pradės funkcionuoti lapkričio 20 dieną. Joje bus saugoma apie 2 milijonai skaitmenintų vienetų – knygų, žemėlapių, reprodukcijų, garso ir vaizdo failų.
Visu pajėgumu projektas pradės veikti 2010 metais. Tuomet jo archyve turės būti 10 milijonų „eksponatų“. „Europeana“ sugalvota kaip vieta, kur bus saugomos kultūros vertybės, todėl projekto dalyviais tapo muziejai, bibliotekos ir archyvai. Lietuviškuoju projekto partneriu tapo Vilniaus universiteto biblioteka (http://www.mb.vu.lt/). „Europeana“ fondai bus kompiliuojami iš jau egzistuojančių arba kuriamų nacionalinių skaitmeninių bibliotekų.
Manoma, kad „Europeana“ funkcionuos 21 Europos šalies kalba, bet starto metu ji apsiribos trimis pagrindinėmis kalbomis – anglų, prancūzų ir vokiečių. Reikia pažymėti, kad pradinei navigacijai galima pasirinkti bet kurios šalies kalbą.
„Europeana“ branduolio kūrėjai yra olandai iš šalies Nacionalinės bibliotekos (Koninklijke Bibliotheek). 2005 metais bendras ES projektas kainavo 2,5 milijono eurų.
„Europeana“ nėra vienintelė tarptautinė skaitmeninė biblioteka. Pavyzdžiui, 2009 metais turėtų atsidaryti UNESCO inicijuota Pasaulinė skaitmeninė biblioteka. Taip pat ir „Google“ sukūrė nuosavą skenuotų knygų bazę „Google Book Search“. Šiam projektui skaitmenines knygas atidavė didžiausi JAV universitetai.