Daugiausiai Kelno policijai teko turėti problemų su Maroko, Alžyro ar Tuniso migrantais. Šių Šiaurės Afrikos šalių atvykėlių nusikalstamumas sudaro net 40 proc. Panašūs rodikliai ir tarp pabėgėlio statuso ieškančių Bosnijos ir Hercegovinos bei Juodkalnijos atvykėlių. Tiek vieni, tiek ir kiti dažniausiai užsiimdavo automobilių vagystėmis, žmonių apiplėšimais ir vagystėmis iš parduotuvių.
Didžioji dauguma šių nusikaltėlių – jauni vyrai, pasakojo Kelno policijos profsąjungos atstovas Martinas Lülsdorfas. Jo teigimu, tokie jauni migrantai neturi jokių tikimybių gauti pabėgėlio statusą ir jie neturi teisės dirbti: jie neturi perspektyvų nei tėvynėje, nei Vokietijoje: „Todėl jie savo buvimą Vokietijoje finansuoja nusikalstama veikla“.
Šlėzvigas-Holšteinas žemių policijos atstovai taip pat pateikė ataskaitą, kad regione veikia „vagių gauja iš Balkanų“, kuri užsiima vagystėmis iš butų. 2015 metais buvo užregistruota beveik 8600 tokių atvejų – 1100 daugiau, negu užpernai. Anot policijos, nusikaltėliai pasižymi puikia organizacija, juos itin sunku pagauti – išaiškintų nusikaltimų dalis sudaro vos 9 proc.
Tyrėjams pavyko nustatyti 221 žmogaus, kuris priklausė šiai vagysčių iš butų gaujai. 135 iš jų turėjo Balkanų šalių pilietybę, 27 – Rytų Europos šalių atstovai, daugiausia buvo albanų. „Viso 11 vagių gaujų, kurių atžvilgiu yra vykdomi tyrimai mūsų teritorijoje, sudarytos iš prašančių prieglobsčio Balkanų šalių gyventojų“, – pažymėjo šio regiono kriminalinės policijos pareigūnas Stefanas Studtas.
Vakar buvo paskelbta, kad Vokietijoje bus imamasi griežtesnių priemonių prieš migrantus iš Maroko, Alžyro ir Tuniso – tikinama, kad šių šalių prieglobsčio prašytojai bus deportuojami iš šalies.