Tolerantiškiausiu Vokietijos miestu vadinamame Kelne gyventojams stojus ginti musulmonų teisių neišvengta susirėmimų su nacionalistais.
Kelno gyventojai buvo pasiryžę gyva siena užkirsti kelią planuotam nacionalistų žygiui prieš mečetės statybas. Tačiau grupės, pasivadinusios „Už Kelną“, protesto žygis policijai perspėjus dėl smurto, buvo uždraustas.
Visgi į gatves išėjus beveik 40 tūkst. žmonių nedidelių susirėmimų išvengti nepavyko.
Nacionalistai, daugelio liberaliai nusiteikusių vokiečių vadinami tiesiog neonaciais, bando sustabdyti mečetės statybą Kelne, nors tam jau yra pritarusi miesto valdžia.
Pasak jų, įspūdingo dydžio statinys su 55 metrų minaretu, yra keliaklupsčiavimas prieš imigrantus.
Susikvietę nacionalistų atstovus iš visos Europos trijų dienų kongresą jie pradėjo dar vakar.
Judėjimą „Už Kelną“ kairiųjų protestuotojai, žmogaus teisių gynėjai ir grupelės pačių imigrantų tikrąja ta žodžio prasme išstūmė iš miesto – kongresas vyko išnuomotoje baržoje Reino upėje.
„Tai išties liūdna diena demokratijai Vokietijoje, jei jau Kelne neįmanoma surengti spaudos konferencijos su kritiškomis pastabomis Islamui. Galiu pasakyti tik tiek, kad besimezgančius pumpurus reikia nugnybti iš anksto“, – sakė judėjimo „Už Kelną“ narys Markusas Beisichtas.
Prieš islamą nukreiptą kampaniją pasmerkė Vokietijos kanclerės Angelos Merkel atstovė imigracijos reikalams, nes, pasak jos, dešinieji radikalai skatina netoleranciją ir tautinių mažumų diskriminaciją.
Kelne, kuris vadinamas vienu tolerantiškiausių ir geriausiai imigrantus integravusių miestų, gyvena per 120 tūkst. musulmonų. Visoje Vokietijoje – per 3 mln.