Ankstyvąja turnyro stadija galima pavadinti laiką nuo turnyro pradžios iki to momento, kai pasiekiama pirmoji prizinė vieta. Ankstyvoji stadija internetiniame turnyre gali užtrukti iki keturių valandų, todėl svarbu, kad šios stadijos metu neskubėtumėte ir nepultumėte greitai dvigubinti savo žetonų. Agresyvus žaidimas yra gerai, šios dienos sportinio pokerio scenoje jis netgi būtinas, tačiau reikia jausti skirtumą tarp agresyvaus žaidimo ir „praleidžiu-permušu“ (check-raise) kiekvieną gautą pirkimą (draw) ar aukštesnę porą (overpair)
Pradėjus žaisti reikia susivokti, kokiame esi turnyre - $3 su papildomomis įpirkomis (rebuy) ar $160 vienos įpirkos turnyre. Mažesniuose turnyruose pradžioje net nebandykite išblefuoti oponentų, jie neišmes net ir aukščiosios poros be antrosios kortos (top pair no kicker). Jei jau nuspręsite, kad blefas būtinas, pasistenkite, kad turėtumėte jums tinkančių būsimųjų kortų (outs) ir nerizikuokite daugiau kaip 30% savo žetonų.
Pozicija
Svarbus kelių stalų turnyro (toliau – MTT (multi table tournament) aspektas yra pozicija. Dauguma žaidėjų ją supranta, tačiau koncentruojasi tik ties absoliučia pozicija, nesuvokdami reliatyvios pozicijos reikšmės. Koks skirtumas?
Absoliuti pozicija yra pozicija prieš flopą – UTG (unde the gun) yra ankstyvoji pozicija, buttonas yra vėlyvoji pozicija. Reliatyvioji pozicija yra pozicija po flopo atsižvelgiant į pradinį agresorių, kuris atliko pirmąjį statymą.
Tarkime, kad pirmajame turnyro lygyje jūs gaunate 7♦ 8♦ būdami buttono pozicijoje. Pirma mintis: „Smagu, galiu sulaužyti tūzus ir turiu gerą poziciją“. Tada atsitinka toks dalykas: blindai yra 10/20, UTG įraišuoja (limps), MP ir MP+1 taip pat, o cutoff pozicija permuša iki 100. Norėtųsi lyg ir žaisti, bet tiek dabar, tiek po flopo jūsų reliatyvioji pozicija bus blogiausia. Ką daryti? Permušti, be abejo, neverta, nes norime pamatyti pigų flopą, atsakyti (call) irgi negerai, nes statymų ratą dar turės užbaigti trys raišuotojai (limpers). Sakykim, jūs atsakėte, didžiojo statymo pozicija (BB) taip pat atsakė, MP1 ir MP+1 taip pat. Flopas ateina 5♠ 6♣ Q♥, sąlyginai geras, nes yra pirkimas į aukščiausią eilę (straight draw). Bet kas gi atsitinka? Visi praleidžia (check) iki pirminio agresoriaus, kuris atlieka standartinį tęstinį statymą (C-bet).
Dabar jūs savo buttone atsidūrėte blogiausioje reliatyviojoje pozicijoje ir nemažai žaidėjų dažnai daro klaidas atsakydami tokioje situacijoje, o žaidėjai, esantys po jūsų, puikiai gali “praleidę permušti" (checkraise) ir pasiimti jūsų banke paliktus žetonus, nes gavę checkraise privalote nusimesti - nebent šiandien jūsų kvailumo diena ir rizikuosite visais savo žetonais turėdami tik 8 tinkamas ateisiančias kortas (outs).
Bet grįžkime prie reliatyvios pozicijos. Jeigu šiame pavyzdyje jūs būtumėte MP+1 pozicijoje, atsidurtumėte geriausioje reliatyvioje pozicijoje, nes po pirminio agresoriaus statymo visi kiti žaidėjai atliktų sprendimą prieš jus ir jūs turėtumėte kur kas daugiau informacijos. Reliatyvi pozicija padeda išsaugoti žetonus, kurių jums prireiks vėlyvojoje turnyro stadijoje.
Stiprios rankos, kas toliau?
Kitas svarbus dalykas, kaip jūs žaidžiate stiprias rankas? Mano patarimas – šioje turnyro stadijoje žaiskite pokerį, o ne meskite žetonus į banką vien dėl to, kad turite stiprią ranką. Vis dažniau aš matau, kaip žaidėjai sustumia allin pirmajame turnyro lygyje su Q♥ Q♠ prieš J♠ J♦ ar dar blogiau A♣ Q♠ prieš A♥ J♠. Mano nuomone, tai labiau primena azartinį lošimą, o ne sportinį pokerį. Taip, tos rankos yra stiprios, tačiau tikrai bus geresnių situacijų, kur jūs turėsite daugiau informacijos. Jei šioje stadijoje aš gaunu Q♠ Q♦, vienas oponentas įraišuoja (limp), kitas permuša allin, man lengva nusimesti (fold). Net jei žaistum prieš labai atvirą agresyvų žaidėją (LAG: Loose aggressive) su A♥ J♦ ar kitu šlamštu, vis tiek yra nemaža tikimybė, kad bus atverstas tūzas ir jūs išmesite į šiukšlių dėžę visą turnyrą. Žinama, teks eiti allin situacijoje, kai jūs būsite favoritas ar bus tiesiog monetos metimas (coinflip), bet ne šioje stadijoje. Galbūt aš ir atsakyčiau šiame pavyzdyje, tačiau tik pačioje ankstyvosios stadijos pabaigoje ir jeigu mano atsakymas (call) atitiks kelis kriterijus – ar tai man nekainuos daugiau kaip trečdalio žetonų? Koks mano M koeficientas?
Aš labai nemėgstu stumti visko prieš flopą ir nepatariu kitiems. Jei norite laimėti MTT, turite likti ramūs ir laukti tinkamos situacijos. Ankstyvosios stadijos metu reikia žaisti pokerį.
Pasyvus žaidimas
Tuo noriu pasakyti, kad žaiskite pasyviai ir neginkite savo privalomųjų statymų (blinds). Įsivaizduokite – esate trečiajame lygyje, blindai yra 30/60, visi nusimeta iki button pozicijos, o čia esantis varžovas atlieka standartinį 180 statymą. Jūs turite maždaug po lygiai, po 4000 žetonų, jūs esate BB pozicijoje ir turite A♥ 9♥. Nusimeskite! Net jei manote, kad jis vagia blindus. Su tokia marginalia ranka ir neturėdamas pozicijos jūs negalite laimėti banko neflopinęs aukštos kombinacijos arba neblefuodamas ir nerizikuodamas didele savo žetonų dalimi. Atsakyti į statymą irgi blogai, nors ankstyvuosiuose lygiuose jūs nerizikuojate daug žetonų ir galite pasižiūrėti nebrangų flopą. Sakykim, jūs mėginate ginti savo didįjį statymą (BB) ir permušate iki 500 žetonų. Jis atsako ir neturėdamas pozicijos bei atsivertus blogam flopui, jūs pralaimite banką ir liekate su 3500. Po kelių partijų jūs gaunate A♠ A♣ ir pasidvigubinate prieš „žuvelę“, turėjusią A♦ J♦. Dabar turite 7000, tačiau netiesiogiai prašvilpėte 1000 žetonų, nes prieš kelias partijas gynėte savo BB.
Kitas dalykas, kodėl neverta ginti savo BB – button pozicija pagalvos, kad lengva vogti jūsų BB ir mėgins tai daryti ir vėlyvesnėje stadijoje, kai statymai išaugs. O jums tereikės perimti vieną banką ir visi anksčiau prarasti BB atsipirks. Patikėkite manimi – net jei žaidėjai neatsimena, kaip žaidžia visų jų stalo oponentai, visi button pozicijojs žaidėjai tiksliai žino, kaip elgiasi SB ir BB.
Ankstyvojoje MTT stadijoje verta žaisti tik stiprias rankas, išlaukti tinkamų situacijų, išnaudoti poziciją ir optimizuoti ateities pergales neprarandant žetonų dabar. Agresyvumas, vagių baudimas (re-steal) ir kiti aspektai bus analizuojammi vėlesnėse MTT stadijose.