• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kelių pedagogų profsąjungų atstovai įspėja būsimus valdančiuosius sprendžiant ekonominę krizę netaupyti jų sąskaita ir vykdyti nueinančios valdžios patvirtintą ilgalaikę atlyginimų kėlimo programą.

REKLAMA
REKLAMA

Įspėjimai su užuominomis apie galimus pedagogų streikus adresuojami įgaliojimų veikti dar neturinčiai galimai centro dešinės koalicijai, nors pedagogams nerimą keliantys signalai dėl jų atlyginimų, kaip pripažįsta profsąjungų atstovai, pirmiausia sklinda iš dabartinės centro kairės koalicijos valdomų ministerijų.

REKLAMA

Aukštaitijos švietimo darbuotojų profesinių sąjungų susivienijimo pirmininkas Audrius Jurgelevičius ketvirtadienį spaudos konferencijoje sakė, jog valdžiai nesilaikant įsipareigojimų pedagogai bus pasiryžę imtis „pačių radikaliausių priemonių“, taip pat ir streiko.

Artimiausias mokytojų algų padidėjimas numatytas nuo 2009 metų sausio, kuomet pedagogų tarnybinių atlyginimų koeficientai turėtų padidėti vidutiniškai 10 procentų.

REKLAMA
REKLAMA

„Mums teko susitikti su pretendentu į švietimo ir mokslo ministrus Gintaru Steponavičiumi. Po šito pašnekesio mums neišnyko nuogąstavimai, kad Vyriausybė ruošdama antikrizinę programą kažkokiu būdu bandys taupyti mokytojų atlyginimų kėlimo sąskaita“, - sakė A.Jurgelevičius.

Nors profsąjungų atstovai A.Jurgelevičius ir Lietuvos švietimo darbuotojų profesinių sąjungų Vilniaus miesto susivienijimo pirmininke prisistatanti Rūta Osipavičiūtė labiausiai nuogąstavo dėl to, ar būsimosios valdžios ketinimai taupyti neprasilenks su mokytojų interesais, tačiau, pasak A.Jurgelevičiaus, signalus apie grėsmes numatytam atlyginimų pakėlimui jis išgirdo iš dabartinių Švietimo ir mokslo ministerijos (ŠMM) vadovų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Net ne iš pono G.Steponavičiaus, o iš dabartinių ŠMM vadovų išgirdome užuominą, kad jei mokytojų bendruomenei atstovaujančioms profsąjungoms nepavyks suderinti su ministerija etatinio darbo apmokėjimo sistemos principų, tai pinigai skirti jau šių metų biudžete įvesti šitai sistemai nuplauks“, - kalbėjo A.Jurgelevičius.

REKLAMA

Paklaustas, ar tokių atveju nemano, kad didžiausią grėsmę atlyginimų pakėlimui vis dėlto kelia ne būsimoji valdančioji dauguma, o dabartinė nueinančioji, jis sakė: „Na, aš nemanau, kad ŠMM valdininkai reiškia savo poziciją, jie gauna signalus labai aiškius iš finansų ministerijos, o FM valdininkai ruošdami biudžeto projektą jau viena akim ar abiem žiūri į naują daugumą“.

REKLAMA

Mokytojų atlyginimai keliami pagal ilgalaikę darbo užmokesčio didinimo programą. Šių metų balandžio pradžioje po mokytojų streikų Seimas nutarė didinti jų algas: nuo gegužės 10 procentų, nuo rugsėjo - dar 15 procentų.

Vasarį Vyriausybėje sudarytos darbo grupės pasirašytoje ilgalaikėje atlyginimų didinimo programoje numatyta mokytojams atlyginimus 2009 metais didinti 29,5 proc., o 2010-2011 m. - po 10 procentų.

Daugelis opozicinių partijų ilgalaikės atlyginimų kėlimo strategijos 2009-2011 metams pasirašymą tuomet įvertino kaip išsisukinėjimą ir naštos užkrovimą ateinančioms vyriausybėms.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų