„Jeigu mes skolinamės būstui, tai yra ilgalaikis kreditas, tad paskolos įmokos neturėtų būti didesnės kaip trečdalis pajamų, daugiausiai – 40 proc. Jeigu eina kalba apie vartojimo kreditus – maloniems, gražiems, bet ne pirmo būtinumo dalykams kaip atostogos, vestuvės – ten rekomenduojama, kad paskolos įmokos neturėtų viršyti 15-20 proc. pajamų“, - laidoje „Atviras pokalbis“ sakė J. Varanauskienė.
Ji pažymi, kad, imant paskolą mokslui ar automobiliui darbo tikslais, galima į šias taisykles žiūrėti lanksčiau, nes šie dalykai ateityje leidžia tikėtis gauti daugiau pajamų ir iš tų didesnių pajamų paskolą grąžinti bus lengviau.
Lietuvos banko vyr. ekonomistas Virgilijus Rutkauskas pažymi, kad tie namų ūkiai, kurie turi pasiėmę paskolą, turėtų turėti atsidėję trijų-šešių mėnesių įmokas.
Įvertinti, kiek tau reikėtų atsidėti įmokų, yra gana sudėtinga, bet nerašyta taisyklė yra tokia: tiek mėnesio įmokų, kiek tau trunka susirasti naują darbą. Darbo netekimo atvejis yra esminė priežastis, kada mokėjimai bankui pradeda strigti“, - sakė V. Rutkauskas.