Pademonstruodami, kad vienas vienintelis fotonas negali keliauti didesniu nei šviesos greičiu, mokslininkai įrodė, kad kelionės laiku neįmanomos.
Honkongo fizikai teigia įrodę, kad fotonas paklūsta Alberto Einsteino teorijai, kad niekas negali keliauti didesniu nei šviesos greičiu, taip pademonstruodami, kad, išskyrus mokslinę fantastiką, kelionės laiku yra neįmanomos.
Honkongo mokslo ir technologijų universiteto tyrėjų komanda, vadovaujama Du Shengwango, tvirtina įrodžiusi, kad fotonas, šviesos vienetas, „paklūsta Visatos kelių eismo taisyklėms“, praneša news.discovery.com.
„A. Einsteinas tvirtino, kad šviesos greitis yra Visatos kelių eismo taisyklė arba, kalbant paprasčiau, kad niekas negali keliauti greičiau nei šviesa“, – teigiama universiteto interneto puslapyje.
„Profesoriaus Du Shengwango tyrimas parodo, kad vienas fotonas, fundamentalus šviesos kvantas, taip pat paklūsta Visatos eismo taisyklėms, kaip ir klasikinės elektromagnetinės bangos“, - sakoma ten.
Apie galimybę keliauti laiku prabilta prieš 10 metų, kai mokslininkai aptiko, kad tam tikroje specifinėje terpėje optiniai impulsai sklinda greičiau už šviesą. Vėliau nustatyta, kad tai optinis efektas, tačiau tyrėjai manė, kad atskiras fotonas galbūt gali būti greitesnis už šviesą.
Tačiau Du Shengwangas buvo įsitikinęs, kad A. Einsteinas teisus, ir nusprendė užbaigti diskusijas, išmatuodamas maksimalų vieno fotono greitį, ko niekas iki šiol dar nepadarė.
„Tyrimas, kuris parodė, kad atskiri fotonai taip pat paklūsta greičio ribojimui c, patvirtina A. Einsteino priežastinius ryšius, t.y., kad efektas negali nutikti prieš jį sukeliančias priežastis“, – teigia universitetas.
„Parodydami, kad atskiri fotonai negali keliauti didesniu nei šviesos greičiu, mes užbaigėme diskusijas apie tikrąjį greitį, kuriuo vienas fotonas perneša informaciją. Mūsų atradimai taip pat greičiausiai turės praktinį pritaikymą, nes suteiks mokslininkams daugiau informacijos apie kvantinės informacijos perdavimą“, – kalbėjo Du Shengwangas.
Tyrimo rezultatai paskelbti leidinyje „Physical Review Letters“.