• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Planuojame kelionę į šiltus kraštus, kartu su mumis vyks ir pusantrų metukų mūsų sūnelis. Šiek tiek nerimauju, nes gydytoja prigąsdino, kad vaikui bus labai sunku aklimatizuotis? Bet mūsų mažylis sveikas. į ką turėtume atkreipti dėmesį keliaudami su tokio amžiaus vaiku?

REKLAMA
REKLAMA

Vaida

Vasarą aplankyti šiltus egzotiškus kraštus svajoja ne vienas. Kaip keliauti su mažu vaiku, pataria specialistai.

REKLAMA

Sunki aklimatizacija

Ne mažiau kaip 10 dienų prireikia, kad jaunesnio nei trejų metų vaiko organizmas priprastų prie naujų klimato sąlygų. Todėl per tas dienas labai padidėja virusų ir infekcijų rizika. Su tokio amžiaus vaikai pediatrai į tolimus kraštus rekomenduoja vykti ilgesniam nei mėnesio laikui. Deja, retas kuris sau tiek galime leisti.

REKLAMA
REKLAMA

Nenustebkite, jei per savaitės ar dviejų kelionę mažylis bus kaprizingas, prastai miegos ir valgys, jam gali pakilti ir temperatūra – visa tai aklimatizacijos pasekmės.

Trejų metų vaikui jau lengviau pritapti prie pasikeitusių klimato sąlygų, be to, jis jau būna paskiepytas nuo daugelio ligų, jis gali valgyti „suaugusiųjų“ maistą, pats moka naudotis telefonu, gali nusiplauti rankas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jeigu jau nutarėte keliauti su mažesniu nei trejų metų vaiku pasistenkite jam sudaryti kuo geresnes sąlygas ne tik atostogų metu, bet ir pačioje kelionėje. Kuo mažesnis vaikas, tuo komfortiškiau jis turi keliauti – geriausia lėktuvu arba atskiroje kupė traukiniu.

REKLAMA

Gastronominis stresas

Neįprasta mityba – pagrindinis rizikos faktorius vaiko sveikatai. Atsargiai reikia elgtis su maistu, kuris tiekiamas viešbučiuose, ypač egzotinėse šalyse. Maistą vaikui rinkite atidžiai, stenkitės, kad jis būtų kuo artimesnis „naminiam“. Ypač tai pasakyta apie jaunesnius nei 3-4 metų vaikus.

REKLAMA

Tėvai turėtų žinoti, kad jūros produktai – stiprus alergenas, galintis sukelti net anafilaksinį šoką. Todėl jeigu jūsų vaikas dar neragavo jų namuose, neduokite jam jų ir kelionėje.

Gydytojai pataria, kad bet kokiam vaikui nepažįstamam maistui neįprastose sąlygose galioja tokia pati taisyklė, kaip pradedant duoti naujus produktus kūdikystėje. Pagrindinė taisyklė – vaikui vienu kartu galima duoti paragauti tik vieno naujo produkto, priešingu atveju, didėja alergijų rizika.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vaikui duokite gerti tik buteliukuose fasuotą vandenį, juo geriau plaukite ir mažyliui valgyti skirtus vaisius. Beje, su jais, ypač egzotiniais, irgi geriau neeksperimentuokite.

Verta žinoti:

• Keliaudami su vaiku pasiimkite šių vaistų ir priemonių:

• Vaistų, kuriuos kūdikiui arba vaikui yra skyręs jo gydytojas.

• Elektroninį termometrą kūno temperatūrai matuoti.

• Vaistų nuo temperatūros.

• Vaistų nuo vidurių pūtimo (kūdikiams).

• Vaistų nuo viduriavimo, nuo vidurių užkietėjimo (jei vaikui linkę užkietėti viduriai).

• Antihistamininių vaistų nuo alergijos ir slopinančių vabzdžių nuodų sukeltas reakcijas (niežulį, patinimą, skausmą).

• Specialaus gelio, skirto patepti odą įsipjovus, nubrozdinus, nutrynus, nudegus. Gelis apsaugo žaizdą nuo bakterijų, skatina natūralų gijimą, mažina skausmą, padeda atkurti normalią odos būklę ir išvengti randų susidarymo.

• Priemonių saulės nudegimams gydyti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų