• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

„Venecijoje patiko įspūdinga architektūra bei kultūriniai renginiai. Kada bevažiuotum į Veneciją – ten nuolat vyksta parodos, koncertai, šiuolaikinio meno, kino ir architektūros bienalės apimančios visą salą“, – savo pasakojimą pradėjo keliautoja Rita, rašo kelionių tinklalapis Makalius.lt.

REKLAMA
REKLAMA

Venecijoje esu buvusi ir rudenį – spalio pabaigoje ir vasarą – birželio pabaigoje. Rudenį Venecijoje šilta, bet lietinga, galima pataikyti ir į potvynius. Labiau patiko birželio pabaiga – oro temperatūra apie +24, +28. Jei nori pamatyti Veneciją ir kartu pailsėti pajūry – puikus variantas.

REKLAMA

Viešbučiai pačioje Venecijos saloje gana brangūs, kadangi norim gyventi būtent Venecijos saloje, renkamės gyvenimą apartamentuose. Pliusas gyvenant apartamentuose – virtuvė, kur galima gamintis maistą.

Nakvynė Lido saloje gerokai pigesnė nei pačioje Venecijos saloje. Galima rasti tikrai neblogų variantų su pusryčiais už nedidelę kainą, ypač ne sezono metu – t.y. rudenį ir gyventi šalia jūros. Minusas tas, kad į Venecijos salą teks keltis keltu, derintis prie jo darbo laiko arba vandens autobusais, o jie gana brangūs. Ir bus problema pamatyti Veneciją naktį.

REKLAMA
REKLAMA

Maistas restoranuose tikrai ne aukščiausios kokybės ir tikros itališkos virtuvės čia nerasi. Kainos gan aukštos, o skoniu teks nusivilti. Turistų Venecijoje labai daug ir juos visus reikia pamaitinti, todėl dėl kokybės niekas nesuka galvos.

Ragavome itališkų picų patikusiame restorane ir labai nusivylėme – kaina didelė, o pica sausa ir neskani . Kitą dieną picą pirkome tiesiog iš gatvelėje esančio kioskelio, kurio lange puikavosi picos. Principas paprastas – tiesiog išsirenki patikusią picą lange ir gali mėgautis puikiu itališkos picos skoniu už nedidelę kaina – 3 eurai!

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Venecijoje dėmesio verti tik žuvies restoranai. Tačiau norint pakliūti vakrieniauti į gerą restoraną būtina užsiregistruoti iš anksto, kitaip nebus vietų. Tikrai geri žuvies restoranai išsidėstę kiek atokiau nuo paties centro, todėl tenka paklaidžioti gatvelėmis ir paieškoti jų. Nerašyta taisyklė – jei vakare restoranas pilnas žmonių – vadinasi čia tikrai geras maistas, telieka užeiti, pasiimti vizitinę kortelių ir užsirezervuoti staliuką kitam vakarui, o jei vietų yra – vadinasi restoranas negali pasigirti puikia virtuve. Vienas žmogus gali pavakarieniauti už maždaug 30 eurų.

REKLAMA

Jei nusprendėte pavakarieniauti restorane – tinkamai pasirinkite aprangą, nes ne visur pageidaujami turistai su šortais! O moterims tikrai verta įsimesti ilgą šilkinę suknelę romatiškam vakarui Venecijoje.

Kadangi Venecijoje gyvenome apartamentuose su virtuve, dažnai maistą gaminome namie – ir tai tikras malonumas! Venecijos centre, šalia Rialto tilto yra žuvies turgus. Rojus žuvies ir jūros gėrybių mėgėjams ir gera vieta – tiesiog paganyti akis ir pamatyti tikrą turgų.

REKLAMA

Daug gyvos žuvies, paprašius ją išdarinės, sutvarkys kalmarus ir patars kaip gaminti gyvius, kuriuos matai pirmą kartą gyvenime.

Visai šalia – daržovių ir vaisių turgus. Tobula vakarienė garantuota. Viskas šviežia ir skanu. Ir prieinamomis kainomis.

Visą kitą maistą pirkomės Coop supermarketuose (galima rasti ir pačiame centre), čia pigiausia. Visos kitos maisto krautuvėlės – kuo toliau nuo centro, tuo pigisnės, o produktai tokie pat geri.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vynas. Venecijoje labai daug vyno krautuvėlių. Vyno kainos nuo paties pigiausio iki brangiausio. Mūsų atradimas – pilstomas stalo vynas, kuris ir pigus ir skanus. Vytintas kumpis, kurį būtina pirkti tik šviežiai pjaustomą, peršviečiamo plonumo riekelėmis krautuvėlėse ar prekybos centre. Jis pigesnis ir šviežesnis nei jau supjaustytas ir supakuotas į pakuotes.

REKLAMA

Kodėl verta bent kartą aplankyti Veneciją ir ką ten pamatyti? Be architektūros ir gondolų – tai be abejo kultūriniai renginiai. Jau keturis kartus esu buvusi Venecijos šiuolaininio meno bienalėje. Tai tobulos kultūrinės atostogos besidomintiems menu. Šiuolaikinis menas eksponuojamas senose erdvėse atrodo stulbinančiai. Tuo pat metu išvaikštai mažiausias Venecijos gatvelės, pamatai įspūdingą architektūrą ir pamatai šiuolaikinio meno, dizaino ir video meno kūrinius iš visų pasaulio šalių. Galva sukasi nuo įspūdžių.

REKLAMA

Savaitės laiko vos užtenka viskam apibėgti (tikrai apibėgti), nes visko ten be galo daug. Beje, Venecijoje vyksta Kino bei Architektūros bienalės.

Kai nuo meno, ir šurmulio susisuka galva – vienai dienai pabėgam i ramesnę vietą – keliamės laivu į Lido salą, išsinuomuojam dviračius visai dienai (už maždaug 8 eurus) ir važiuojam pakarante tolyn… Pasiekę vietą, kur beveik nėra žmonių, įsitaisom paplūdimyje ir džiaugiamės ramybe, saule bei jūra, o vakare vėl grįžtam į Venecijos šurmulį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Venecija labai graži naktį. Tačiau jaunimui naktinio gyvenimo Venecijos saloje tikrai nedaug, vos keletas naktinių klubų. Daugiausia jaunimas sėdi aikštėse, krantinėse, gurkšnoja vyną ar kokteilius ir bendrauja. O norintys pasilinkminti klubuose vyksta į Lido salą kur daug viebučių ir naktinių klubų.

Kažin, ar vykčiau į Veneciją su šeima, labai daug žmonių, šurmulio. Nebent labai trumpam – vienai, dviems dienom. O su gera draugų kompanija – tikrai taip. Miestas turi savo dvasią, kuri labai stipriai traukia, todėl ir vykstam ten kas 2 metai. Į Veneciją skrendam lėktuvu – per Frankfurtą arba Briuselį ar Praha.

REKLAMA

Pagrindiniai patarimai vykstantiems į Veneciją

Venecija – tikrai nepigus miestas, tačiau susiplanavus kelionę iš anksto galima sutaupyti. Kuo anksčiau reikia pradėti planuoti kelionę į Veneciją ir iš anksto rezervuotis apartamentus ar viešbučius, nes geriausi variantai už gerą kainą sezono metu labai greitai užsakomi. Patogiausi apartamentai su lauko terasomis ar balkonais, kur smagu gerti kavą, vyną. Mes pradedam planuotis kelionę prieš pusę metų.

REKLAMA

Jei internetu užsisakysit bilietus į vandens transportą – iš oro uosto į Venecijos salą ir atgal į oro uostą – sutaupysit.

Net ir vasarą Venecijoje pasitaiko liūčių, todėl patartina į kelionę įsidėti ploną lietpaltį.

Ekskursijų į kitas salas – Burano ir Murano – manau, neverta pirkti. Galima tiesiog nusipirkti bilietus į laivą ir patiems viską aplankyti bei pamatyti. Stebuklų ten jokių nepamatėm, bet buvo įdomu.

REKLAMA
REKLAMA

Įspūdį paliko kapinių sala. Tiesiog plaukiant tuo pačiu laiveliu į Murano galima išlipti stoteleje San Michele saloje ir pasižvalgyti.

Skrydis kainavo apie 500 Lt, puikių apartamentų nuoma prie pat Rialto tilto 7 naktys vienam žmogui – 700 litų.

Kitos išlaidos: vandens transportas, maistas, gėrimai , bilietai į parodą.

Visiškai jokio įspūdžio nepaliko plaukiojimas su gondolomis. Kainavo brangiai ir nieko nepamatėm. Supratom, jog gondolieriai tiesiog mulkina patiklius turistus.

Nepatiko ir pilnos parduotuvėlės kinietiškų suvenyrų ir visokio šlamšto. Atrodo jog kinai okupuoja ir Veneciją.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų