• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seimas pagaliau nusprendė, kad Lietuvoje užtektinai yra žmonių, kuriems gyvenimą sulaužė narkotikai. Apsispręsta keisti Baudžiamąjį kodeksą, labai gailestingą narkotinių medžiagų pirmtakų (prekursorių), iš kurių gaminami sintetiniai narkotikai, platintojams.

REKLAMA
REKLAMA

Sugriautas gyvenimas

"Nesuprantu, kodėl valdžia patvirtino tokias švelnias bausmes už žaliavų narkotikams gaminti platinimą. Man pačiai ši tema labai skaudi. Neseniai sužinojau, kad vienuoliktokas mano sūnus įjunkęs į sintetinius narkotikus. Pastebėjau, kad jis pradėjo labai prakaituoti, daug mažiau valgyti, tačiau nė nenumaniau tikros priežasties. Įtarti pradėjau tik tada, kai iš namų ėmė dingti įvairūs daiktai. Vėliau sūnus pats prisipažino, kad reikėjo pinigų narkotikams. Jis sakė, kad narkotikų gauti labai lengva", - "Vakaro žinioms" pasakojo vilnietė Daiva (vardas pakeistas, - red. past.).

REKLAMA

Anot moters, tiek daug sulaužytų gyvenimų nebūtų, jei bausmės prekursorių platintojams nebūtų tokios juokingai mažos. Nesvarbu, koks sulaikytas kiekis, gresia tik bauda, areštas arba laisvės atėmimas iki ketverių metų.

Neadekvačios bausmės

Laimei, Seimas pagaliau atsikvošėjo. Po pateikimo praėjusią savaitę pritarta Baudžiamojo kodekso pataisoms. Jei jos sėkmingai įveiks ir svarstymo bei priėmimo stadijas, už didelio kiekio prekursorių laikymą ar realizavimą grės 3-6 metai kalėjimo, už itin didelį kiekį pirmos kategorijos prekursorių - nuo 6 iki 10 metų.

REKLAMA
REKLAMA

"Be prekursorių neįmanoma pagaminti sintetinių narkotikų. Narkotikų kontrolės departamento ataskaitoje akcentuojama, kad sintetiniai narkotikai itin išpopuliarėjo, ypač tarp paauglių. Todėl nusprendėme griežtinti bausmes", - "Vakaro žinioms" paaiškino Seimo Narkomanijos ir alkoholizmo prevencijos komisijos pirmininkė Vincė Vaidevutė Margevičienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Anot jos, visi narkotikai itin kenksmingi. Tačiau esą vieniems yra priešnuodžių, o nuo sintetinių jokių vaistų nėra.

V.V.Margevičienė tvirtino, kad bausmės prekursorių realizuotojams yra neadekvačios. Pavyzdžiui, už litrą prekursoriaus 1-fenil-2-propanono gresia blogiausiu atveju tik iki 4 metų belangės, nors iš jo galima pagaminti kilogramą amfetamino ar metamfetamino.

REKLAMA

Audronė ASTRAUSKIENĖ - Narkotikų kontrolės departamento direktorė:

Mūsų departamentas pritaria Baudžiamojo kodekso griežtinimui dėl prekursorių, nes tai - rimta problema, jie populiarėja. Prie jų labai greitai priprantama. Aišku, priprantama prie visų, tik prie vienų greičiau priprantama psichologiškai, prie kitų - fiziškai. Bausmės už prekursorius visą laiką buvo, tačiau jos nepriklausydavo nuo prekursorių kiekio. Tad kodeksą reikia tobulinti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų