Be kelių pagrindinių žaidėjų sezonui besiruošianti Kauno „Žalgirio“ vyrų krepšinio komanda sužaidė antrąsias kontrolines rungtynes. Pirmadienį Kaune už uždarų durų vykusiame mače žalgiriečiai 70:82 (13:17, 24:20, 16:26, 17:19) turėjo pripažinti Ukrainos čempionės Južnės „Chimik“ ekipos pranašumą.

Pasak „Žalgirio“ klubo, aikštelės šeimininkų jaunimui šįkart jau talkino vos prieš kelias dienas į Lietuvą atvykę komandos legionieriai – Brockas Motumas ir Olivieras Hanlanas.

Mačą „Žalgiris“ pradėjo tokiu startiniu penketu: Kristupas Žemaitis, Martynas Pocius, Vytenis Lipkevičius, Brockas Motumas ir Martynas Sajus. Po varžovų legionierių taškų „Žalgirio“ taškų sąskaitą metimu iš vidutinio nuotolio atidarė B. Motumas (2:4). Kitoje atakoje jis atliko rezultatyvų perdavimą, po kurio M. Pocius pataikė tritaškį. Galingai sužaidęs dvitaškį pelnė M. Sajus, o kiti žalgiriečiai dažnai stojo prie baudų metimo linijos. Deja, tikslą pasiekė tik 4 iš 8 baudų metimų. E. Ulanovas lygino rezultatą (13:13), tačiau pirmąjį kėlinį sėkmingiau baigė Matto Shaw vedini „Chimik“ krepšininkai – 13:17.

Dar pirmajame kėlinyje debiutavęs O. Hanlanas antrojo pradžioje blykstelėjo gerais sprendimais. Iš pradžių jis taikliam tritaškiui išvedė Martyną Varną, po to įmetė iš vidutinio nuotolio bei pridėjo galingą prasiveržimą su pražanga – 21:22. Ukrainiečiai į tai atsakė dviem taikliais tritaškiais (21:27), bet netrukus gavo bloką nuo Lauryno Biručio. Veržliai žaidęs E. Ulanovas ties trijų taškų linija laisvą surado M. Varną, o po krepšiu – L. Birutį. Po trečiojo taiklaus M. Varno tritaškio žalgiriečiai pasivijo varžovus – 29:30. Į aikštelę sugrįžęs B. Motumas įveikė varžovą žaisdamas nugara, reidą po krepšiu pridėjo M. Pocius, o galiausiai šių žaidėjas duetas suveikė, kai po M. Pociaus perdavimo B. Motumas pataikė tritaškį iš krašto – 37:37.

Trečiąjį kėlinį 5 taškais iš eilės pradėjo svečių įžaidėjas Brandonas Frazieris. Priešnuodžių netrukus rado 4 taškus pelnęs E. Ulanovas ir baudas sumetęs M. Pocius (43:47). B. Motumas įmetė puskablį, po perimto kamuolio pasižymėjo O. Hanlanas, o netrukus B. Motumas pakabino kamuolį įspūdingam M. Varno dėjimui ore – 49:53. Tačiau tada prabilo svečių žaidėjai, pataikę 2 tritaškius ir pirmą kartą savo komandai suteikę dviženklį pranašumą (49:61). Trečiąjį kėlinį taikliais baudų metimais baigė B. Motumas ir O. Hanlanas – 53:63.

Prasidėjus ketvirtajam kėliniui po B. Motumo 4 taškų ir jo perdavimo M. Sajui, skirtumas sumenko iki 6 taškų (59:65). Tačiau pasinaudoję žalgiriečių klaidomis ukrainiečiai truktelėjo į priekį ir nutolo 59:72. Po kelių minučių tylos Regimantas Miniotas ir M. Pocius tritaškiais švelnino atsilikimą, bet perimti iniciatyvos kauniečiams nebepavyko. Besibaigiant rungtynėms savo aštuntąjį tašką surinko E. Ulanovas ir tritaškį pataikė Paulius Valinskas – 70:82.

16 taškų į varžovų krepšį įmetė B. Motumas, 13 – M. Pocius, 11 – M. Varnas, 9 – O. Hanlanas, 8 – E.Ulanovas (5 atk. kam.).