Čia – ir vilkų gauja su Akela priešakyje, ir lokys Balu su Maugliu ant nugaros, ir pantera Bagyra, ir piktasis tigras Šerchanas, ir jo pagalbininkas šakalas bei kiti garsūs personažai.
Pirmasis parke jus pasitiks įspūdingo dydžio povas. Jis nurodys kelią pas įtaigųjį smauglį Ka. Šis paslaugiai susirangė taip, kad galėtumėte pro jį tarsi pro arkas praeiti ir leistis į netikėtumų ir žavesio kupiną kelionę.
Joje sutiksite beždžiones, žirafas, vilkus, dramblius, gepardus, zebrų šeimyną bei dar daug kitų gerai pažįstamų ir net rečiau sutinkamų džiunglių gyventojų.
Gyvūnai meniškai ir natūraliai įkomponuoti į skirtingo landšafto botanikos sodo aplinką. Dauguma figūrų – itin realistiškos, anatomiškai skrupulingai atkurtos. Didelis dėmesys skirtas detalėms: kailiui, snukiui, uodegoms, ausims.
Išlaikytos visos tikros proporcijos, tačiau kai kurie gyvūnai, kaip ir įprasta pasakai – gerokai padidinti. Pavyzdžiui, smauglys Ka toks milžinas, kad gali suformuoti visą arkadą. O štai povas puikuojasi net 5 metrų pločio ir 2,5 metro aukščio švytinčia uodega.
Stengdamiesi pristatyti realistiškai atrodančius gyvūnus, kūrėjai nepamiršo ir žaižaruojančio fantazijų pasaulio.
„Džiunglių knygoje“ kurkia didžiaakė varlė, sklando gigantiški drugiai, auga ryškiausios gėlės, ant šakų kleketuoja margaplunksnės papūgos.
Kelyje jus pakerės lotoso žiedų jūra ir kalnų krioklys, o mėgstantys asmenukes, galės gaudyti nepakartojamus kadrus specialiai įkurtoje gėlių oazėje.
Augalai stebins ryškumu ir pasijusite tarsi nuostabiame animaciniame filmuke, tačiau kūrėjai jau įrodė, kad gali pagaminti ne tik pasakiškus, bet ir tiksliai realybę atspindinčius dalykus. Jie sukūrė ir padidino itin tikslias penkių Kauno VDU botanikos sode augančių ir saugotinų Lietuvos gėlių replikas.
Šviečiančios figūros ir jų kompozicijos – tik dalis „Džiunglių knygos“ efekto.
Visa botanikos sodo aplinka bus specialiai iliuminuota ir įgarsinta: pilna cikadų čirpimo, paukščių klegesio, žvėrių riaumojimo.
Nenustebkite, jei sužaibuos ar prasidės tropikų liūtis. Nesijaudinkite, tai tik išmaniai sukurta iliuzija, tačiau ji tokia realistiška, kad norėsis paieškoti skėčio.
Kai iki soties pasimėgausite džiunglių legendomis, jūsų lauks pats tikriausias, gyviausias Kalėdų senelis ir jo nuostabiai žibančios, elnių traukiamos, dovanų prikrautos rogės.
Dvylikos metrų ilgio ir trijų metrų aukščio speciali kalėdinė kompozicija taps ryškiu ir kupinu teigiamų emocijų šviesų festivalio akcentu.
Ir tai ne pabaiga: dar reikės praeiti šviesų tunelį ir didžiuliai drugiai švytėdami išlydės jus iš pasakos atgal į realų pasaulį.
Parko kūrėjai labai prašo lankytojų VDU Botanikos sode elgtis pagal nustatytas taisykles. Kviečiama ekspoziciją apžiūrėti ir fotografuotis su pagarba kitiems lankytojams, parko aplinkai bei festivalio eksponatams. Atkreipiamas dėmesys, kad į Kauno VDU botanikos sodą augintiniai nėra įleidžiami.
Žiemos šviesų festivalis „Džiunglių knyga“ vartus į pasaką atvers gruodžio 2 d. Siekdami išvengti spūsčių ir sukurti lankytojams pačias palankiausias apsilankymo sąlygas, organizatoriai bilietus parduoda konkrečiai valandai ir kviečia atvykti laiku.
Šviesų festivalio „Džiunglių knyga“ darbo laikas: II, III, IV, V: nuo 17 iki 21 val.,, VI, VII ir švenčių dienomis: nuo 16 iki 21 val.. Paskutiniai lankytojai į parką įleidžiami 20 val.
Gruodžio 26 d. (pirmadienį) parkas dirbs pagal švenčių darbo grafiką: nuo 16 iki 21 val. Kitais pirmadieniais ir Kūčių dieną (gruodžio 24 d.) parkas nedirbs.