Naujam gyvenimui prisikėlusio Raudondvario dvaro sodybos parke į kūrybinį procesą bus įsitraukę 23 menininkai iš Kanados, Taivano, Italijos, Šveicarijos, Ispanijos, Prancūzijos, Rusijos, Lenkijos, Olandijos, Vengrijos ir Lietuvos. Jie kurs meniškas gamtos instaliacijas, kurios bus iškilmingai pristatytos baigiamajame renginyje penktadienio vakarą.
Idėja suorganizuoti žemės meno festivalį būtent Kauno rajone garsus Lietuvos floristas Marijus Gvildys užsidegė išgirdęs apie grandiozinius Raudondvario dvaro restauracijos darbus ir ambicingus rajono savivaldybės planus paversti šią vietą šiuolaikinio ir klasikinio aukštojo meno sklaidos vieta. Floristas, skulptorius, Pablo pikaso (Pablo Picasso) mokinys, daugiametis Vatikano švenčių dekoravimo koordinatorius Peteris Hesas (Peter Hess), jau 14 metų organizuojantis vieną garsiausių „Land Art" festivalių Grindelvaldo mieste (Šveicarijoje), su malonumu sutiko padėti tiek savo vertingais patarimais, tiek įtaka, pritraukiant garsius pasaulio žemės meno kūrėjus. Festivalio organizatore tapo Kauno rajono savivaldybė.
Žemės menas, arba „Land Art", remiasi natūralios gamtos ir meno susiliejimo koncepcija: gamta ir joje esantys objektai menininkų pakeičiami, pertvarkomi ir taip meniškai apipavidalinami. Pasak P. Heso, žemės menas unikalus ne tik tuo, kad kuria traukos vietas aplinkinėms bendruomenėms ir svečiams iš svetur, bet jis yra gyvas, kintantis ar netgi išnykstantis. Pradinę instaliaciją matęs lankytojas po pusmečio gali jos nebepažinti.
Septintajame praėjusio amžiaus dešimtmetyje Šiaurės Amerikoje gimusi idėja, bėgant metams, įgijo pačių įvairiausių formų. Pradedant milžiniškais projektais, kai meno kūriniu paverčiama ištisa sala ar tiltas, ir baigiant nedidelėmis ekologiškomis instaliacijomis gamtoje, naudojantis tik čia pat, vietoje, randamomis medžiagomis.
Anot tarptautinio žemės meno renginio Kauno rajone kuratoriaus Marijaus Gvildžio, Raudondvario pilies dvaro lankytojai ir specialiai organizuojamų ekskursijų dalyviai galės jau nuo pirmos festivalio dienos stebėti menininkų darbą, su jais bendrauti ir tapti kūrinių gimimo liudininkais. Iš vienuolikos šalių suvažiavę festivalio kūrėjai, reprezentuodami savo krašto žemės meno dabartį, suteiks galimybę - unikalią ne tik Lietuvos, bet ir viso regiono mastu - susipažinti su itin plačiu „Land Art" tendencijų spektru.