Šįryt, maždaug 8 valandą, važiuodama kelio Vilnius-Kaunas atkarpa ties Rumšiškėmis Greta užfiksavo neeilinį reiškinį. Moteris sako, kad reginys buvo fantastiškas, tačiau išsisklaidė labai greitai. Akyliausi komentatoriai pastebėjo, kad tokie debesys atrodo tarsi mistinė jūra danguje.
Užfiksuota nuotrauka moteris pasidalijo „Facebook“ grupėje „Gamtos reiškiniai“, kur ji surinko daugiau nei 2 tūkst. „patinka“ paspaudimų. Šia nuotrauka ji dalijasi ir su portalo tv3.lt skaitytojais.
Retas reiškinys
Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos Klimato ir tyrimų skyriaus vyriausioji specialistė Margarita Kirkliauskaitė neseniai naujienų portalui tv3.lt paaiškino, kad fluctus debesys, kartais dar vadinami Kelvino-Helmholtz’o debesimis.
Jie susidaro retai, atsiranda ir išnyksta vos per keletą akimirkų. Šie banguoti debesys turi cirrusų, altocumulus, stratocumulus ir sluoksninių debesų bruožus.
Specialistė nurodo, kad didžiausia tikimybė išvysti fluctus debesis yra vėjuotą dieną, esant dideliam atmosferos nestabilumui.
„Pagrindinės priežastys, dėl kurių atsiranda jūros bangavimą primenantis debesys – vėjo šlyties bei greičio skirtumai ir temperatūros pokytis kylant aukštyn nuo žemės paviršiaus. Apatiniuose atmosferos sluoksniuose vėjo greitis turi būti mažesnis, viršutiniuose – staigiai padidėti.
Lūžtančios bangos debesų forma susidaro tuomet, kai šilto oro srovės keliauja per šaltesnį, tankesnį bei lėtesnį oro sluoksnį“, – aiškina specialistė M. Kirkliauskaitė.
Liepos mėnesį užfiksavo Šiaulių rajone
Liepos mėnesį Jurgitai Udrienei Šiaulių rajone pavyko užfiksuoti nepaprastą reginį – fluctus debesis.
Moteris nuotraukomis sutiko pasidalinti ir su naujienų portalo tv3.lt skaitytojais. Jurgita sako, kad pastebėjus debesis jie išsisklaidė gana greit.