"Alkoholio vartojimas šiuose pseudobaruose ir prie jų įvykstantys nusikaltimai kelia didelį susirūpinimą visai miesto bendruomenei. Šiuo klausimu mums tinkamiausias būtų skandinaviškasis kelias, tai yra uždrausti prekybą alkoholiu po 22 val. visur, išskyrus restoranus ir tikrus barus bei kavines, eliminuojant pseudobarus ir panašius "taškus". Matome, jog mėginimas sustabdyti nelegalią veiklą viename ar kitame "taške" neduoda norimų rezultatų", - mano Kauno miesto meras Andrius Kupčinskas.
Dabar savivaldybės taryba gali tik atimti licenciją atskiroms įstaigoms, kuriose fiksuoti Alkoholio kontrolės įstatymo pažeidimai. Savivaldybės duomenimis, jie dažniausiai nustatomi būtent vadinamuosiuose pseudobaruose, įrengtuose siekiant apeiti draudimą prekiauti alkoholiu nuo 22 iki 8 valandos.
Į tokias įstaigas dažnai tenka vykti ir specialiųjų tarnybų pareigūnams.
"Paklauskite greitosios medicinos pagalbos darbuotojų ar policijos pareigūnų, kiek jie gauna iškvietimų būtent į šiuos "taškus". Juose nuolat vyksta incidentai, keliantys grėsmę aplinkiniams gyventojams. Yra buvę ir atvejų, pasibaigusių mirtimi", - teigia savivaldybės Licencijų ir paslaugų skyriaus vedėja Rasa Palevičienė.
Kauno miesto savivaldybė dėl daugiau teisių savivaldybėms spręsti naktinės prekybos alkoholiu problemas suteikimo yra kreipusis į Seimą, o dabar, kaip teigiama, per trejus metus nesulaukus jokio atgarsio, kreiptasi į prezidentę.